h پایان تحقیقات پرونده سقوط جرثقیل در مکه مکرمه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پایان تحقیقات پرونده سقوط جرثقیل در مکه مکرمه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پایان تحقیقات پرونده سقوط جرثقیل در مکه مکرمه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پایان تحقیقات پرونده سقوط جرثقیل در مکه مکرمه

پایان تحقیقات پرونده سقوط جرثقیل در مکه مکرمه

روزنامه الریاض عربستان امروز (سه شنبه) نوشت که دادستانی کل عربستان و هیات تحقیق ضمن اعلام پایان تحقیقات در خصوص پرونده سقوط جرثقیل در مکه مکرمه در موسم حج تمتع که منجر به کشته شدن 107 حج گزار شد، متهمان آن را معرفی کرد.

به نقل از روزنامه الریاض، دادستانی عربستان پرونده سقوط جرثقیل را به دادگاه کیفری برای ادامه روند این پرونده و مجازات متهمان ارجاع داده است.
براساس این گزارش، دادستانی عربستان شماری از مهندسان این پروژه و دو نفر که در نهادهای دولتی در شهر مکه کار می کنند را در خصوص این حادثه خونبار مسئول شناخته است.
همچنین طبق این گزارش دستگاه قضایی عربستان از زمان وقوع این حادثه در سپتامبر 2015 به تحقیقات در خصوص متهمان این حادثه به خصوص شرکت بن لادن سعودی که پیمانکار اصلی پروژه توسعه مسجد الحرام بوده را آغاز کرده بود.
سقوط جرثقیل در مکه در خلال پروژه توسعه مسجدالحرام روز جمعه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۴ (۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵) رخ داد. این حادثه باعث مرگ ۱۰۷ نفر و جراحت ۲۳۸ نفر شد.
بیشتر جان باختگان از اتباع کشورهای هند، پاکستان، اندونزی و ایران بوده اند. 1۱ تن کشته و ۱۵ زخمی از میان زائران ایرانی بودند. عربستان تاکنون برای پرداخت دیه و خسارت به بازماندگان کشته های مکه اقدام نکرده است.
/ مشرق نیوز
22 تیر 1395