h سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به عراق - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به عراق,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به عراق,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به عراق

سفر سرزده وزیر دفاع آمریکا به عراق

سفر وزیر دفاع آمریکا به عراق در حالی صورت گرفته که مشاوران آمریکایی گفته‌اند برای همراهی با نیروهای نظامی عراقی در صورت لزوم برای جنگ با داعش در آزادسازی موصل آماده می‌شوند.

به نقل از سناباد نیوز،اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده به عراق سفر کرد تا با مقامات عراقی و فرماندهان نظامی آمریکایی در بغداد، پایتخت عراق دیدار کند.

به گزارش رویترز، مقامات آمریکایی گفته‌اند که کارتر در این دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق و خالد العبید وزیر دفاع این کشور و همچنین فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکا علیه داعش در عراق و سوریه گفتگو خواهد کرد.

نیروهای دولتی عراق دیروز اعلام داشتند که ارتش کنترل فرودگاه القیاره را در دست گرفته است. این منطقه در 60 کیلومتری موصل، مقر اصلی داعش در عراق قرار دارد و دستاوردی کلیدی برای نیروهای عراقی محسوب می‌شود.

در همین حال، سفر وزیر دفاع آمریکا به عراق در حالی صورت گرفته که مشاوران آمریکایی گفته‌اند برای همراهی با نیروهای نظامی عراقی در صورت لزوم برای جنگ با داعش در بازپس‌گیری موصل آماده می‌شوند.

یک مقام دفاعی عالی رتبه عراق گفت که هنوز معلوم نیست مشاوران آمریکایی همراهی خود در این جنگ را از چه زمانی آغاز می‌کنند اما احتمالاً این اقدام ظرف هفته‌های آتی صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر نیز، سرتیپ عبدالغنی الاسدی فرمانده یگان مبارزه با تروریسم از نزدیک بودن آزادی شهر موصل، مرکز تروریست‌های داعش خبر داد. وی در این رابطه گفت: روزهای اندکی مانده است تا آرزوی اهالی موصل و تمام مردم عراق برآورده شود و نیروهای عراقی وارد موصل شده و آن را از وجود داعش پاک‌سازی کنند.

فرمانده یگان مبارزه با تروریسم همچنین اذعان داشت که آزادسازی فرودگاه القیاره می‌تواند بدنه پشتیبانی نیروهای عراقی به ‌وسیله هواپیما و بالگرد را به خوبی تأمین کند. / راه دانا

21 تیر 1395