h دیدار رئیس جمهور سوریه از پارلمان اروپا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دیدار رئیس جمهور سوریه از پارلمان اروپا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دیدار رئیس جمهور سوریه از پارلمان اروپا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دیدار رئیس جمهور سوریه از پارلمان اروپا

دیدار رئیس جمهور سوریه از پارلمان اروپا

رئیس جمهور سوریه با هیئتی از پارلمان اروپا به ریاست معاون کمیته امور خارجی این پارلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نقل پایگاه ریاست جمهوری سوریه در توئیتر، رئیس جمهور سوریه با هیئتی از پارلمان اروپا به ریاست «خاویر کوزو» معاون کمیته امور خارجی این پارلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

بشار اسد در این دیدار تاکید کرد: تروریسم، تندروی و موج‌های مهاجرتی که اروپا با آن روبرو است به دلیل سیاستی است که برخی از رهبران غرب آن را اتخاذ کرده‌اند و این سیاست‌ها با منافع ملت‌های آنها همخوانی ندارد؛ به ویژه اینکه این رهبران از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کنند و برای آنها پوشش سیاسی ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به نقش نمایندگان پارلمان اروپا در تصحیح سیاست‌های غلط برخی از حکومت‌های خود تاکید کرد: این سیاست های اشتباه باعث شده است تا پدیده تروریسم انتشار یابد و اوضاع معیشتی سوری ها در نتیجه محاصره اقتصادی که به آنها تحمیل کرده‌اند رو به فرو پاشی برود. تمام اینها باعث شد تا بسیاری از مردم سوریه کشور خود را ترک کنند و به دیگر کشورها پناه بیاورند.

از سوی دیگر اعضای هیئت پارلمان اروپایی تاکید کردند: سفر به سوریه و مشاهده دردهای ملت از جنایت‌های تروریسم می تواند آنها را برای تصحیح سیاست دولت های اروپایی و فشار برای برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت سوریه یاری کند.

اعضای هیئت اروپایی همچنین بر ضرورت حفظ حاکمیت سوریه و عدم تعرض به آن تاکید کردند و افزودند: تنها سوری‌ها هستند که بدور از هرگونه دخالت خارجی باید سرنوشت آینده کشور خود را تعیین کنند.

یک هیئت اروپایی متشکل از 5 عضو از دو روز پیش وارد دمشق شدند و با هدیه عباس رئیس پارلمان و شیخ بدر الدین حسون مفتی سوریه دیدار و گفت‌وگو کردند. / مشرق نیوز

20 تیر 1395