h برخورد با سوءاستفاده از اطلاعات اپراتورهای تلفن همراه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

برخورد با سوءاستفاده از اطلاعات اپراتورهای تلفن همراه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,برخورد با سوءاستفاده از اطلاعات اپراتورهای تلفن همراه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,برخورد با سوءاستفاده از اطلاعات اپراتورهای تلفن همراه

برخورد با سوءاستفاده از اطلاعات اپراتورهای تلفن همراه

در جلسه عصر امروز شورای عالی فضای مجازی مقرر شد گزارشی از چگونگی پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک تهیه و در جلسه آینده ارائه شود.

رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی فضای مجازی ضمن تأکید بر صیانت از اطلاعات و حریم خصوصی مشترکین اپراتورهای تلفن همراه، برخورد قانونی با هرگونه سوءاستفاده در این حوزه را لازم دانست و بر اتخاذ تدابیر ویژه در حوزه حفاظت از حریم خصوصی برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز تاکید کرد.

در این جلسه که عصر شنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی تشکیل شد، با اشاره به ضرورت تامین امنیت، کنترل و پایش شبکه‌های زیرساختی و سایت‌های مهم کشور، مقرر شد مرکز ملی فضای مجازی گزارشی از اقدامات دستگاه‌ها در اجرای مصوبه ایمنی فضای مجازی و پیشنهادهای تکمیلی در راستای کاهش آسیب‌پذیری‌ها در این حوزه تهیه و به شورا ارائه کند.

همچنین با نظر اعضای شورای عالی فضای مجازی مصوب شد تا طرح تشویق و تسهیل ارائه خدمات برای حمایت از شرکت‌های فعال در توسعه شبکه‌های اجتماعی داخلی در جلسه آینده به شورا ارائه شود.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور مبنی بر تهیه گزارشی جامع از پیشرفت طرح خدمات دولت الکترونیک، مقرر شد در جلسه آینده گزارشی از چگونگی پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک تهیه و ارائه شود.

از مصوبات دیگر این جلسه، واگذاری مسئولیت تسویه امور مالی و اداری دبیرخانه سابق شورای اطلاع‌رسانی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود. / راه دانا

 
20 تیر 1395