h دیدار رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رهبران اتحادیه اروپا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دیدار رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رهبران اتحادیه اروپا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دیدار رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رهبران اتحادیه اروپا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دیدار رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رهبران اتحادیه اروپا

دیدار رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رهبران اتحادیه اروپا

رئیس جمهوری آمریکا در نشست مشترک با سران اتحادیه اروپا در ورشو، بر لزوم توسعه اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از خروج بریتانیا تاکید کرد.

به نقل از یورو نیوز، «باراک اوباما»، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در حاشیه نشست ناتو در ورشو، با رهبران اتحادیه اروپا دیدار کرد.

اوباما در این دیدار گفت: (ما) توافق کردیم تا در هر دو سوی آتلانتیک، به ناامیدی ها و نگرانی های اقتصادی بسیاری از شهروندانمان بپردازیم، (یعنی به) احساساتی که بی شک در رأی دادن به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سهیم بود و ترس مردم از اینکه جهانی شدن و یکپارچگی اقتصادی آنها را بی نصیب بگذارد. دولتهای ما و اتحادیه اروپا نمی توانند از این مسائل فاصله بگیرند، بلکه باید پاسخگو باشند و به شکلی سریعتر و با دیوانسالاری هر چه کمتر، پیشرفت اقتصادی را به زندگی افراد عادی برگردانند.

«ژان کلود یونکر»، رئیس کمیسیون اروپا نیز در ادامه سخنان رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما باید (با بریتانیا) وارد مذاکره شویم و من مایل نیستم با حالتی خصمانه این کار را انجام دهم. فکر می کنم حتی بعد از همه پرسی، اتحادیه اروپا و بریتانیا، نه تنها در ( بخش) دفاعی و نظامی بلکه در تمامی بخشهای مربوط، منافع مشترکی دارند. / مشرق نیوز

20 تیر 1395