h وضعیت در پتروشیمی بوعلی سینا به حال عادی بازگشته است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وضعیت در پتروشیمی بوعلی سینا به حال عادی بازگشته است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وضعیت در پتروشیمی بوعلی سینا به حال عادی بازگشته است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وضعیت در پتروشیمی بوعلی سینا به حال عادی بازگشته است

وضعیت در پتروشیمی بوعلی سینا به حال عادی بازگشته است

فرمانده عملیات مشترک مهارآتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا اطمینان داد که وضعیت در پتروشیمی به حال عادی بازگشته است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی صفی خانی با اشاره به اقدامهای انجام شده پس از مهار آتش سوزی در مخزن ٢٠٠١C پتروشیمی بوعلی سینا اظهارکرد: با اقدامهای انجام شده تا ساعت پنج بامداد امروز، مطمئن شدیم که ٢٠٠١C مشکلی ندارد.

وی با اعلام این که هم اکنون مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا به وضع عادی برگشته است، اعلام کرد: به دلیل اطمینان، امروز (شنبه، ١٩ تیرماه) هم به آتش نشانان گفته شده است که آمادگی کامل داشته باشند، هرچند مشکلی وجود ندارد اما باید همیشه آماده باشیم.

فرمانده عملیات مشترک مهارآتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا با بیان این که بالغ بر ١٠٠ درصد ضریب ایمنی را بالا برده ایم، یادآور شد: اکنون باید تعمیرات برای به سرویس آمدن مجتمع از سوی مدیران این پتروشیمی صورت گیرد.

***اعلام علت آتش سوزی پتروشیمی

نقص فنی یکی از پمپ‌های سه گانه برج تقطیر موجب ایجاد بخار مواد اشتعال‌زا به صورت ابر شده که به کوره مجاور سرایت و باعث آتش سوزی شده است.

این ادعا بر اساس بررسی اولیه تیم کارشناسی شرکت بیمه به دست آمده است. / راه دانا

19 تیر 1395