h رییس سازمان بسیج: دریافت حقوق‌های درشت خلاف تقوا و اخلاص است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رییس سازمان بسیج: دریافت حقوق‌های درشت خلاف تقوا و اخلاص است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رییس سازمان بسیج: دریافت حقوق‌های درشت خلاف تقوا و اخلاص است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رییس سازمان بسیج: دریافت حقوق‌های درشت خلاف تقوا و اخلاص است

رییس سازمان بسیج: دریافت حقوق‌های درشت خلاف تقوا و اخلاص است

رییس سازمان بسیج گفت: افرادی که رقم های درشت از بیت المال را با سوء استفاده از مناصب و پست ها به حساب شخصی خود واریز کرده اند خلاف وجدان، انسانیت، تقوا و اخلاص عمل کرده اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان دیروز در مراسم آغاز اردوهای جهادی کشور گفت: حتی اگر قانون اجازه داده، وجدان، انسانیت و تقوا کجاست ؟ آیا این افراد دین ندارند و نمی دانند که بسیاری از زیردستان این افراد برای تامین یک لقمه نان مشکل دارند؟

سردار محمد رضا نقدی افزود: وقتی اخلاص و تقوا از جامعه رخت بربندد و گزینش ها بر این مبنا نباشد و جایگاه ها به جای آنکه بر اساس پاکدامنی، ایمان، انقلابی گری و روحیه جهادی به افراد واگذار شود بر مبنای ملاک هایی چون پیوندهای خویشاوندی، منفعت رسانی ها و مانند آن توزیع شود، حتی اگر قوانین هم اجازه ندهد افراد از بیت المال برداشت می کنند.

او گفت: کشور زمانی به تعالی و اوج می رسد که روحیه جهادی در همه آحاد آن تقویت شود .

رئیس سازمان بسیج مستضعفان همچنین گفت: فعالیت جهادی گروه های جهادگر در مناطق محروم علاوه بر اثر مقطعی که در درست کردن سرپناه برای افراد و تثبیت جمعیت در مناطق روستایی و رفع مشکل مردم یک منطقه دارد، از نظر فرهنگی، الگوسازی و توسعه منش و رفتار انسانی و اخلاقی در جامعه دارای اهمیت است.

سردار نقدی  با تاکید بر تعمیم و توسعه روحیه جهادی گفت: هر عنصر فعال بسیجی کشور باید دست کم یک دوره را در مناطق محروم بگذراند.

او اولویت فعالیت های گروه های جهادی را تلاش در تقویت و احیای اقتصاد مردم مناطق محروم و روستاها دانست و افزود: مشکل حاشیه نشینی شهرها نتیجه بی توجهی به این امر در روستاها و مناطق محروم است بطوریکه امروز مشهد بیش از 900 هزار نفر حاشیه نشین دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه در حرکت اردوهای جهادی دانشجویان خط شکن بودند و پزشکان بسیجی هم اقدامات خوبی انجام دادند گفت : این حرکت باید در سایر اقشار چون مهندسان، صنعتگران و استادان دانشگاه هم توسعه یابد و از این ظرفیت نیز در خدمت رسانی به روستاها و مناطق محروم بهره گرفته شود.

سردار نقدی  افزود: به همین منظور گروه های جهادی بسیج کشاورزی فعال شده و از امسال گروه های جهادی صنعت هم راه اندازی می شوند.

او گفت: از هفته آینده نخستین دوره آموزشی گروه های جهادی صنعت آغاز می شود و با مراجعه به صنایعی که در آستانه تعطیلی هستند ، در صدد چاره اندیشی و کمک به آنان بر می آیند.

در ابتدای این مراسم فرمانده بسیج سازندگی کشور هم با اشاره به فعالیت یک میلیون و 250 هزار نفر در گروه های جهادی در ایام مختلف سال گفت: از این تعداد 750 هزار نفر در  سه هزار و 500 گروه به مناطق محروم و روستایی اعزام می شوند.

نعمان غلامی افزود: 450 هزار نفر آنها در قالب اردوهای یک روزه و 300 هزار نفر دیگر به صورت اردوهای سه ، هفت و 10 روزه اقدام به خدمت رسانی می کنند. / مشرق نیوز

19 تیر 1395