h اخراج 2 دیپلمات آمریکایی از مسکو - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخراج 2 دیپلمات آمریکایی از مسکو,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخراج 2 دیپلمات آمریکایی از مسکو,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخراج 2 دیپلمات آمریکایی از مسکو

اخراج 2 دیپلمات آمریکایی از مسکو

روسیه در واکنش به اقدام واشنگتن مبنی بر اخراج دو دیپلمات روس از آمریکا به دو کارمند سفارت این کشور در مسکو دستور داد خاک روسیه را ترک کنند.

تنش دیپلماتیک بین دو کشور از ماه گذشته پس از اعلام درگیری یک دیپلمات آمریکایی که توسط روسیه و رسانه ها جاسوس سیا معرفی شده با پلیس نگهبان سفارت آمریکا در مسکو آغاز شده است.
آمریکا دیروز (جمعه) دستور اخراج دیپلمات ها را صادر کرد.
خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرده است که وزارت خارجه روسیه در بیانیه امروز (شنبه) خود اعلام کرده است که ادامه تشدید تنش ها در روابط با آمریکا از جانب مسکو بی پاسخ نمی ماند.
در ادامه بیانیه آمده است: واشنگتن بدون اینکه اتهامی علیه دو دیپلمات روس مطرح کند، دستور اخراج را صادر کرده است.
براساس اطلاعات انتشار یافته، یک فرد که در صدد بود شبانه وارد ساختمان سفارت آمریکا در مسکو شود، پس از درخواست نگهبان برای ارائه مدارک هویت، مامور را با ضربه محکم دست پرت کرد و وزارت خارجه روسیه نیزبه این اقدام اعتراض کره است.
وزارت خارجه روسیه پیشتر در باره این واقعه اعلام کرده بود: شخص ضارب که خود را دیپلمات خوانده جاسوس بوده و از گذرنامه آمریکایی برای پوشش استفاده می کرده است.
جاسوس آمریکایی پس از این اقدام و ضرب و شتم نگهبان روسی سفارت، با استفاده از عنوان دیپلماتیک روسیه را ترک کرده است. / مشرق نیوز
19 تیر 1395