h مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا پس از 11 سپتامبر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا پس از 11 سپتامبر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا پس از 11 سپتامبر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا پس از 11 سپتامبر

مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا پس از 11 سپتامبر

کاخ سفید اعلام کرده، باراک اوباما احتمالا سفر خود به اروپا را کوتاه خواهد کرد تا از دالاس دیدن کند ...

حمله مسلحانه به پلیس آمریکا در اعتراض به تبعیض نژادی علیه سیاه‌پوستان این کشور، در صدر اخبار بسیاری از رسانه های جهان قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسه (afp)، رویترز (reuters)، راشاتودی (rt)، جروزالم پست (jpost)، العربیه (alarabiya)،سی ان ان (cnn)، نیویورک تایمز (nytimes)، یواس ای تودی (usatoday) و ... از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

براساس این گزارش ها، حادثه دالاس، مرگبارترین حمله علیه پلیس آمریکا پس از 11 سپتامبر بوده و موجب شده پلیس در سراسر ایالات متحده وضعیت آماده باش اعلام کند.

خبرگزاری رویترز در مطلبی زیر عنوان "گفته می‌شود، کهنه سرباز ارتش آمریکا به تنهایی، حمله مسلحانه غافلگیرکننده را علیه پلیس آمریکا انجام داده است" به این موضوع می‌پردازد.

رویترز نوشت: مقامات رسمی روز جمعه اعلام کردند، ظاهرا یک کهنه سرباز سیاه پوست جنگ افغانستان به تنهایی عامل تیراندازی در دالاس بوده که به کشته شدن 5 افسر پلیس انجامید.

العربیه تیتر "تک‌تیراندازها پنج افسر پلیس را با تیراندازی در خلال اعتراضات دالاس کشتند" را برای گزارش خود انتخاب کرده است.

به نوشته العربیه، این کهنه سرباز آمریکایی پیشتر گفته بود "می خواهم سفیدپوستان را بکشم" و اقدام وی در خلال تظاهرات مردمی انجام شده که به تیراندازی پلیس به سوی سیاه پوستان اعتراض دارند.

براساس این گزارش، این حمله غافلگیرکننده، مرگبارترین حمله علیه نیروهای درحال خدمت پلیس آمریکا از زمان حادثه 11 سپتامبر بوده است.

به گفته مقامات آمریکایی، هفت افسر پلیس دیگر و دو شهروند غیرنظامی نیز در این حادثه زخمی شده اند.

راشاتودی نوشت: کاخ سفید اعلام کرده، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، احتمالا سفر خود به اروپا را کوتاه خواهد کرد تا از دالاس دیدن کند.

سه نفر دیگر نیز توسط پلیس دستگیر شده اند اما مقامات به صورت علنی از ارتباط آنان با تیراندازی دالاس سخن نگفته اند.

مقامات آمریکایی اعلام کرده اند، در جستجوی شواهد و مدارک موجود از همدستان احتمالی کهنه سرباز جنگ افغانستان در حمله علیه نیروهای پلیس هستند.

یواس ای تودی نیز نوشته، در منزل مظنون حمله به پلیس در دالاس آمریکا، تجهیزات ساخت بمب یافت شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: پلیس درحال کشف سرنخ هاست. از جمله مواد ساخت بمب که نشان می دهد مهاجم 25 ساله ای که پنج افسر پلیس را کشت، طرح خود برای کمین را با دقت برنامه ریزی کرده است. / جام نیوز

19 تیر 1395