h قیمت طلا ارزانتر شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت طلا ارزانتر شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت طلا ارزانتر شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت طلا ارزانتر شد!

قیمت طلا ارزانتر شد!

روز جمعه بهای نفت اندکی افزایش یافت و طلا ارزانتر معامله شد.

روز جمعه بهای نفت خام اندکی افزایش یافت. این در حالی است که نفت برنت در حال رسیدن به پایین‌ترین سطح خود در شش ماه گذشته بود. اما نفت برنت در انتهای ساعت کاری با بهای بالاتری بسته شد. دلیل افزایش بهای طلای سیاه، اعلام گزارش‌ها درباره وضع اشتغال در آمریکا و نیز رفتار سرمایه‌گذاران برای رسیدن به سود بیشتر بوده است که کاهش بهای طلای سیاه را به دلیل مصرف پایین فصلی نفت، جبران کرد.

در ماه ژوئن، پس از اعلام گزارشی مبنی بر اشتغال‌زایی گسترده در آمریکا و نگرانی‌ها از انجام حملات شبه نظامیان به زیرساخت‌های نفتی نیجریه، بهای نفت در ابتدا نزدیک به 1 درصد افزایش یافت. اما پس از مدتی بهای نفت به حالت اولیه بازگشت.

هر بشکه نفت برنت با 29 سنت افزایش – معادل 0.6 درصد – با 46.69 دلار به فروش رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز با 27 سنت افزایش، 45.41 دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

این در حالی است که روز جمعه بهای طلا با کاهش مواجه شد. بهای فلز زرد با 3.70 دلار – معادل 0.3 درصد – کاهش روبرو شد و به 1358.40 دلار در هر اونس رسید. برخی از تحلیلگران این کاهش بها را نشانه‌ای از انباشته شدن سرمایه‌ها برای سرازیر شدن به بازار طلا می‌دانند. / راه دانا

19 تیر 1395