h کفش ورزشی بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کفش ورزشی بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کفش ورزشی بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کفش ورزشی بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده است

کفش ورزشی بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم ورزشی از اولویت واردات سیگار و لوازم آرایشی نسبت به لوازم ورزشی خبر داد.

محمد امین زاده، غیرضروری بودن لوازم ورزشی را سبب عقب افتادن واردات این تجهیزات نسبت به سیگار دانست و افزود:جلوگیری از واردات لوازم ورزشی با ارز دولتی، تعرفه بالا و سختگیری در ترخیص این کالا از گمرکات کشور سبب گرانی کالای باکیفیت و ایجاد خسارت برای وارد کننده و مصرف کننده شده است.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از ورود لوازم ورزشی سبب افزایش قاچاق این تجهیزات به کشور شده است تصریح کرد: کفش ورزشی بیشترین حجم قاچاق و واردات کالای بی کیفیت ورزشی را به خود اختصاص داده است.

امین زاده برندهای اصلی را اجناس باکیفیت موجود در بازار اعلام کرد و گفت: بازار لوازم ورزشی ایران مملو از اجناس بی کیفیت چینی با عنوان برندهای معروف است که از مبادی رسمی و غیر رسمی وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه ورود بی رویه کالای بی کیفیت سبب تعطیلی کارخانه های داخلی تولید کننده لوازم ورزشی شده است ادامه داد: هم اکنون 75 درصد نیاز داخلی کشور به لوازم ورزشی از طریق واردات و 25 درصد از تولیدات داخل تأمین می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم ورزشی هزینه های بالای تولید را مانع از امکان رقابت تولید داخل با تولیدات چینی دانست و افزود: با وجود تولید اجناس باکیفیت در کشور چین ، اکثر اجناس بی کیفیت این کشور به ایران فروخته می شود. / مشرق نیوز

19 تیر 1395