h توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر

توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر

متخصص دیابت با اشاره به توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر، گفت: این افراد باید به شدت از خوردن غذاهای چرب پرهیز کنند چرا که چربی، کار انسولین را مختل می‌سازد و آنها را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند.

مهیار خسروشاهی در ارتباط با توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به دیابت هنگام سفر، اظهار داشت: این بیماران هیچگاه نباید از خودشان قند خون را حدس بزنند چرا که این موضوع سبب اشتباه در تصمیم‌گیری آنها می‌شود لذا اگر قند خون این افراد مشکوک بود لازم است که به درستی تست آن انجام گیرد.

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به دیابت همیشه باید قند ساده یا آبمیوه و میوه به همراه داشته باشند، افزود: این افراد نباید به هیچ عنوان به دلیل خجالت یا حضور سایر افراد در کنارشان از تزریق انسولین خودداری کرده و یا خوردن قرص را به تأخیر بیندازند.

متخصص دیابت با تأکید بر اینکه این بیماران باید به شدت از خوردن غذاهای چرب پرهیز کنند، گفت: چربی کار انسولین را مختل می‌کند بنابراین توجه به این مسأله بسیار ضرورت دارد. همچنین بیماران مبتلا به دیابت در صورتی که هنگام سفر قصد رانندگی دارند حتماً باید به صورت اصولی قندشان را کنترل کنند.

خسروشاهی ادامه داد: بیماران مبتلا به دیابت اگر در مناطق باز، محوطه‌ها، جنگل، دریا و ... سفر می‌کنند حتماً باید مراقبت پاهای خود باشند چرا که پای افراد دیابتی بسیار حساس است و ممکن است در صورت بروز زخم یا مشکل در آن برای آنها دردسرآفرین شود.

وی در پایان توصیه کرد بیماران مبتلا به دیابت باید هر چیزی که می‌خورند به کربوهیدراتش توجه کنند و سعی داشته باشند مواد غذایی را مصرف کنند که فیبر بیشتری داشته باشد. / راه دانا

18 تیر 1395