h مشتری جدید نفت ایران! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مشتری جدید نفت ایران!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مشتری جدید نفت ایران!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مشتری جدید نفت ایران!

مشتری جدید نفت ایران!

شرکت بازرگانی ترافیگاورای هلند، اولین محموله عمده نفتی خود از ایران را برای تحویل در آسیا بارگیری کرده است.

به نقل از رویترز، رصد رفت و آمد کشتی ها نشان می دهد شرکت بازرگانی ترافیگاورای هلند، اولین محموله عمده نفتی خود از ایران را برای تحویل در آسیا بارگیری کرده است.

به گفته یک منبع کشتیرانی، ترافیگورا این محموله را در پایان ماه ژوئن با تانکر اولمپیک تارگت بارگیری کرده که ظرفیت حمل 2 میلیون بشکه نفت را دارد.

سخنگوی شرکت ترافیگورا گفت، این شرکت درباره فعالیت های تجاری روزمره اش اظهار نظر نمی کند.

منابع صنعتی گفتند، شرکت دولتی نفت ایران هنگام توافق با یک خریدار، درباره فروش مجدد نفت خود سختگیری به خرج می دهد و این انعقاد قرارداد با شرکت های بازرگانی را پیچیده می سازد.

با بارگیری این محموله به نظر می رسد که شرکت ترافیگورا از رقبای خود یعنی گلنکور و ویتول در انعقاد قرارداد با ایران پیشی گرفته است. بر اساس جدیدترین آمارها، ترافیگورا با پیشی گرفتن از گلنکور به دومین تاجر نفتی بزرگ مستقل جهان تبدیل شده است.

از زمان لغو تحریم های ایران در ماه ژانویه، صادرات نفت این کشور افزایش یافته و تهران توانسته سهم از دست رفته خود از بازار را پس بگیرد. ایران در رقابت مستقیم با عربستان و روسیه وارد بازارهایی نظیر لهستان شده است.

شرکت های بزرگ نفتی نظیر شل و توتال از پالایشگاه های اروپایی هستند که خرید نفت ایران را از سر گرفته اند. / مشرق نیوز

18 تیر 1395