h دیدار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رهبران اپوزیسیون گرجستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دیدار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رهبران اپوزیسیون گرجستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دیدار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رهبران اپوزیسیون گرجستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دیدار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رهبران اپوزیسیون گرجستان

دیدار سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رهبران اپوزیسیون گرجستان

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از دیدار «جان کری» وزیر خارجه این کشور با رهبران اپوزیسیون گرجستان در تفلیس در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور خبر داد.

«مارک تونر» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا امروز پنج شنبه اعلام کرد، «جان کری» با رهبران اپوزیسیون گرجستان و نیز «دیوید اوسوپاشویلی» رئیس مجلس این کشور در تفلیس دیدار کرده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است، جان کری در این دیدار در خصوص حمایت آمریکا برای اجرای گذار سیاسی شفاف و انتقال قدرت در گرجستان متعهد شده است.

بر اساس بیانیه تونر، «وزیر خارجه آمریکا امروز صبح (به وقت واشنگتن) با رهبر احزاب اپوزیسیون گرجستان و نیز رئیس پارلمان این کشور به منظور شنیدن اولویت‌های گرجستان در آستانه انتخابات پارلمانی ماه اکتبر در این کشور دیدار کرده است.

بنا بر این گزارش، آمریکا و گرجستان روز چهارشنبه تفاهم‌نامه‌ای در خصوص تعمیق همکاری‌های امنیتی و نظامی به امضا رساندند. / مشرق نیوز

18 تیر 1395