h ادامه حملات گروههای تروریستی به مناطق مسکونی حلب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ادامه حملات گروههای تروریستی به مناطق مسکونی حلب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ادامه حملات گروههای تروریستی به مناطق مسکونی حلب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ادامه حملات گروههای تروریستی به مناطق مسکونی حلب

ادامه حملات گروههای تروریستی به مناطق مسکونی حلب

دمشق چهارشنبه 72 ساعت در سراسر سوریه آتش‌بس اعلام کرد، اما گروههای تروریستی برخلاف موافقت خود با این آتش بس به حملات خمپاره‌ای به مناطق مسکونی شهر حلب ادامه دادند.

گروههای تروریستی در سوریه پس از حملات خمپاره‌ای به شهر حلب بار دیگر آتش‌بس 72 ساعته به دلیل عید فطر را نقض کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که تروریستها حملات خمپاره‌ای خود به منطقه «سیف الدوله» را از سر گرفتند و در جریان آن سه نفر کشته و 12 نفر نیز زخمی شدند.

یک منبع در پلیس حلب نیز اعلام کرد که حملات گروههای تروریستی همچنین خسارات بسیاری به اموال عمومی و منازل شهروندان وارد کرد.

مرکز هماهنگی روسیه در «حمیمیم» بیش از 745 مورد نقض آتش بس را از 27 فوریه یعنی زمان توافق توقف اقدامات خصمانه گذشته به ثبت رسانده است.

 دولت سوریه چهارشنبه (روز گذشته) اعلام کرد که 72 ساعت در سراسر این کشور آتش بس برقرار شده است. این آتش بس از ساعت 1 روز گذشته 6 جولای تا ساعت 24 روز 8 جولای برقرار است و گروه‌های مسلح نیز با آن موافقت کرده‌اند.

اولین آتش‌بس فراگیر، فوریه گذشته حاصل شده بود که آن نیز با نقض‌های مکرر شکست خورد. روسیه و آمریکا اوایل اسفند سال گذشته در بیانیه‌ای از توافق بر سر «پایان دادن به خصومت‌ها» در سوریه، مطابق بیانیه مشترک مونیخ و آغاز آتش‌بس در این کشور از روز 27 فوریه خبر داده بودند.

بر اساس این آتش بس باید همه طرفهای درگیر در سوریه به صورت سراسری خصومت خود را متوقف می کردند به غیر از مبارزه با داعش، جبهه‌النصره یا سایر سازمان‌های تروریستی که بر اساس فهرست شورای امنیت سازمان ملل در لیست تروریسم قرار دارند. / مشرق نیوز

17 تیر 1395