h مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا

مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا

فرماندار شهرستان بندر ماهشهر از مهار و اطفای کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا خبر داد.

منصور قمر امروز اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه نیروهای آتش‌نشانی حاضر در محل سانحه و اعزام شده از دیگر مناطق، آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا ساعتی پیش به طور کامل مهار شد.

وی افزود: در این رابطه هیچ جای نگرانی وجود ندارد و شرایط به حالت کاملاً عادی برگشته و آتش‌سوزی مهار شده است.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر با بیان اینکه این سانحه هیچ تلفات جانی در پی نداشته، متذکر شد: علت دقیق این حادثه و میزان خسارت‌های وارده به زودی مشخص و اعلام خواهد شد.

قمر اضافه کرد: از همان دقایق اولیه وقوع حادثه تمام نیروهای امدادی و آتش‌نشانی بسیج شده و به مهار آتش‌سوزی پرداختند، کمیته بحران نیز به سرعت تشکیل و معاونان استاندار و همچنین مدیرکل بازرسی خوزستان نیز در محل حاضر شدند.

وی یادآور شد: برای جلوگیری از تلفات جانی بلافاصله پتروشیمی بوعلی‌سینا و همچنین شرکت‌های مجاور مانند شهید تندگویان تخلیه و از وقوع فاجعه انسانی احتمالی پیشگیری شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندر ماهشهر در پایان تصریح کرد: وقوع چنین حوادثی در صنعت اجتناب‌ناپذیر است و باید برای مقابله به موقع و مناسب با این دسته از سوانح تمام امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فراهم باشد.

حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا از ساعت 17 و 25 دقیقه روز گذشته چهارشنبه در واحد آروماتیک 3 این شرکت آغاز و ساعتی پیش به طور کامل مهار و اطفا شد. علت اولیه این حادثه نشتی در یکی از ولوهای واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا اعلام شده است. / مشرق نیوز

17 تیر 1395