h وضعیت ترافیک در تمام محورهای مازندران سنگین است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وضعیت ترافیک در تمام محورهای مازندران سنگین است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وضعیت ترافیک در تمام محورهای مازندران سنگین است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وضعیت ترافیک در تمام محورهای مازندران سنگین است

وضعیت ترافیک در تمام محورهای مازندران سنگین است

در حال حاضر وضعیت ترافیک در تمام محورهای مازندران سنگین است که این موضوع سبب کلافگی و سردرگمی بسیاری از مسافران در جاده‌ها شده است.

در حالی که بسیاری از گردشگران در جاده‌ها سرگردان هستند و این موضوع سبب شده در برنامه‌ریزی برای سفر با مشکل مواجه شوند، مسؤولان استان در روزهای اخیر اعلام کردند که آمادگی پذیرش گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر را دارد.

با وجود اینکه این موضوع بارها از سوی مسؤولان در رسانه‌ها عنوان شده که مازندران در حالت آماده‌باش مسافران قرار دارد و در این زمینه اقدامات بسیاری از جمله لغو مرخصی مدیران انجام شد و پیش‌بینی می‌شد این تعداد مسافر به استان وارد شوند پس این آمادگی کجاست!

آیا منظور از آمادگی همان سرگردانی مسافران در جاده‌ها و مسیرها است؟!

وضعیت ترافیک در تمام محورها قفل است جالب است محدودیت ترافیکی که در روزهای گذشته تنها برای سه محور اصلی هراز، فیروزکوه و کندوان اعلام شده در حالی که محور ساری ـ تاکام که در شرایط عادی شاهد ترافیک هستیم از اعمال محدودیت در این روزها بی‌بهره بود.

اگر مازندران زیرساخت ندارد چرا باید در رسانه‌ها اعلام شود مازندران دارای ظرفیت‌های فراوان در بحث گردشگری است همه این مسائل مستلزم مدیریت در بحث ترافیک است.

حجم زیاد خودروها آسیب‌های فراوانی به همراه دارد از جمله عوارض جبران‌ناپذیری به محیط‌زیست٬ افزایش گازهای گلخانه‌ای و افزایش مصرف سوخت را به‌دنبال دارد که همه اینها به زیرساخت‌های استان ضربه وارد می‌کنند که منتج به افزایش هزینه سفر می‌شود.

لازم است مسؤولان با اندکی تأمل هم از سرگردانی مسافران جلوگیری کنند و هم بحث راه‌ها را به‌گونه‌ای مدیریت کرده تا مازندران همانند گذشته پذیرای گردشگران باشد، این شیوه از گردشگری تنها خاطرات تلخ را برای مسافران به یادگار می‌گذارد. / مشرق نیوز

16 تیر 1395