h تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد!

تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد!

معاون داخلی شرکت بازرگانی دولتی گفت:با توجه به بحث تنظیم بازار و عرضه بیش از نیاز داخل در بورس موجب شده قیمت شکر سه هزار تومانی به مرز 2 هزار و 500 تومان کاهش یافته است.

حسن عباسی معروفان با اشاره به بازارجهانی شکر اظهار داشت: بازارجهانی شکر به دلایل مختلفی همچون جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا در مقایسه با سه الی چهار ماه گذشته نوسانات مختلفی را تجربه نموده است.

وی افزود: قیمت شکر در بازارهای جهانی به دنبال تنش های اخیر در بازار پولی و مالی از 300 دلار به بیش از 500 دلار رسیده که از این رو بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انتظار دارند که بازار داخلی نیز متاثر از بازارهای جهانی باشد.

عباسی معروفان ادامه داد:با توجه به بحث تنظیم بازار و عرضه بیش از نیاز داخلی در بورس قیمت شکر ببش از سه هزار تومان به مرز 2 هزار و 500 تومان رسیده است.

معاون داخلی شرکت بازرگانی دولتی تصریح کرد: تنها سودجویی دلالان منجر به التهابات اخیر بازار داخلی شکر شده ، که بایستی سازمان بازرسی و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند تا از سودجویی برخی دلالان جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به تاثیر تعطیلی کارخانه ها شکری بر گرانی محصول بیان کرد: این امر را قبول نداریم چرا که تا کنون هیچ کارخانه ای به سبب نبود شکر تعطیل نشده و تنها کارخانه شکر ورامین به علت پاره ای مشکلات تعطیل شده است. /  راه دانا

16 تیر 1395