h دبیر شورای عالی امنیت ملی در مجلس چه گفت؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مجلس چه گفت؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دبیر شورای عالی امنیت ملی در مجلس چه گفت؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دبیر شورای عالی امنیت ملی در مجلس چه گفت؟

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مجلس چه گفت؟

دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسه غیر علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس به نمایندگان گفت که علی رغم وجود تهدیداتی علیه ایران داعش پشت مرزهای ایران دفن خواهد شد.

غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد:‌ آقای شمخانی با حضور در جلسه غیر علنی امروز مجلس شرایط امنیتی کشور، اقداماتی که درمورد برجام انجام دادند و وضعیت ترکیه و داعش را تبیین کردند. وی افزود:‌ تبعا این جلسات برای هماهنگی بین قوا و مسئولین تصمیم‌گیرنده کشور خیلی الزامی است چرا که مقامات کشور باید بدانند که وضعیت امنیتی چگونه است و خدای نکرده نمایندگان نظر یا اقدام مخالفی نکنند. لذا این جلسات در جهت هماهنگی، تعامل و اطلاع از آخرین وضعیت امنیت کشور است.

جعفرزاده ادامه داد:‌ آنچه در گزارش ارائه شده برای ما حائز اهمیت بود این است که علی رغم این که ما در یک منطقه آتش فشانی قرار گرفته‌ایم و کشورهای اطراف حمله آماج اقدامات تروریستی و ضد امنیتی قرار دارند ایران در ضریب امنیتی بالایی قرار دارد و گرچه این امر نباید ما را اقناع کند چرا که دشمن اصلی ما یعنی آمریکا و صهیونیست مرتبط علیه ما کار می‌کنند.

وی با اشاره به اظهارات شمخانی درباره‌ی اهداف و نقشه‌های دشمنان علیه کشور اظهار کرد: ایشان همچنین به تحرکات داعش در منطقه و اقدامات تروریستی در بغداد و استانبول اشاره کردند و گفتند با وجودی که این که تهدیداتی علیه ایران وجود دارد اما قطعا داعش پشت مرزهای ایران دفن خواهد شد. / راه دانا

15 تیر 1395