h رشد عجیب آمار طلاق توافقی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رشد عجیب آمار طلاق توافقی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رشد عجیب آمار طلاق توافقی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رشد عجیب آمار طلاق توافقی!

رشد عجیب آمار طلاق توافقی!

رئیس موسسه علمی و فرهنگی زنان منتظر، رشد آمار طلاق توافقی را زنگ خطری برای جامعه ایرانی دانست که هویت فرهنگی و اجتماعی کشور را متزلزل می‌سازد و باید برای کاهش و توقف این روند، اقدامی جدی کرد.

مریم معین‌الاسلام با بیان این که متأسفانه در سال‌های اخیر، میزان طلاق‌های توافقی در محاکم قضایی و دادگاه‌های خانواده، سیر صعودی داشته است، اظهار داشت: افزایش این دسته از آمار به سان به صدا درآمدن زنگ خطری است که هویت فرهنگی و اجتماعی کشور را متزلزل می‌سازد و باید برای کاهش و توقف این روند، اقدامی جدی کرد.

وی همچنین در تشریح چرایی و ریشه یابی زمینه‌های وقوع طلاق در بین زوجین گفت: هر چند صاحب نظران بیش از 20 علت و دلیل را در خصوص طلاق عنوان کرده‌اند اما می‌توان به چند عامل و یا علت اصلی اشاره کرد که شامل مواردی چون ضعف مهارت‌های ارتباطی، عدم توجه به کفویت و همسانی در انتخاب همسر، خشونت، اعتیاد و نیز بدرفتاری‌های عاطفی و اخلاقی می‌شود.

استاد حوزه علمیه خواهران ادامه داد: گذشته از این‌ها، عوامل دیگری چون وجود توقعات نامحدود زن و مرد نیز در این خصوص بسیار تأثیرگذار است به خصوص در میان زوجین جوان که متأسفانه برخی از جوان‌های ما بسیار بلندپرواز و پرتوقع هستند و همین مسئله آن‌ها را در آغاز زندگی و با وجود انبوه مشکلات اقتصادی فعلی جامعه ما با مشکلات جدی روبرو می‌سازد.

وی بیان کرد: در واقع آن‌ها احساس می‌کنند با ازدواج می‌توانند به تمام آرمان‌ها و آرزوهایشان برسند و حال آن که وقتی ازدواج می‌کنند می‌بینند واقعیت موجودی که با آن مواجه شده‌اند کاملاً با چیزی که در ذهنشان تصور می‌کرده اند تفاوت دارد.

معین‌الاسلام خاطرنشان کرد: متأسفانه تصوری که برخی از جوانان ما از مسئله ازدواج دارند با واقعیت ازدواج بسیار متفاوت است، به همین خاطر این مسئله موجب می‌شود که گاه توقعات نامحدود در آن‌ها شکل بگیرد و وقتی هم که وارد زندگی می‌شوند و می‌بینند که هیچ کدام از توقعات و رؤیاهای آنان تحقق نیافته، بعضاً متأسفانه این تصور اشتباه و غلط به ذهنشان می‌رسد که باید از یکدیگر جدا شده و طلاق بگیرند. / مشرق نیوز

14 تیر 1395