h اعلام بالاترین حقوق هیات ‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعلام بالاترین حقوق هیات ‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعلام بالاترین حقوق هیات ‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعلام بالاترین حقوق هیات ‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی

اعلام بالاترین حقوق هیات ‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ بالاترین حقوق هیات ‌مدیره این سازمان تامین‌اجتماعی ١١ میلیون تومان است. مدیرعامل این سازمان نصف حقوق خود را دریافت می‌کند اما گویی همه آمده‌اند در این سازمان خیمه زده‌اند که ببینند چه اتفاقی افتاده است!

علی ربیعی این مطلب را در همایش ملی تکریم کارفرمایان نمونه در تامین اجتماعی، بیان کرد و افزود: این فضاسازی‌ها برای مردم غیرقابل قبول است.

ربیعی اظهار کرد: در روزهایی که تامین منابع مالی سخت بود در کنار ما ماندید. امروز، حملاتی به این سازمان می‌کنند که اصلا بویی از حقیقت در آن نیست. جایی در یک مجموعه بیمه‌ بازرگانی پولی پرداخت شده است، اما نشان تامین‌اجتماعی را روی آن می‌زنند!

وی ادامه داد:سوال من این است که چرا اینقدر به تامین‌اجتماعی حمله می‌کنند! من امروز با اطمینان به شما می‌گویم که تامین ‌اجتماعی، امروز حیاط‌ خلوت هیچ‌کس نیست.

وزیر رفاه گفت: ابتدا «دولت یارانه ‌حذف ‌کن» را در برابر دولت «یارانه‌‌ پرداز» مطرح کردند، بعد «دولت اشرافی‌گری و مردم فقیر» را شعار دادند و تبلیغ کردند.

وی ادامه داد: وقتی یک‌سری گروه‌های اشرافی، سرمایه‌های مردم را به یغما ببرند، طبیعتا مردم فقیر می‌شوند. درآمدهای عظیم ارزی را هدر دادن، فقر، ایجاد می‌کند. دولت یازدهم دولتی سالم است و با سلامت کار می‌کند.

ربیعی همچنین تصریح کرد: می‌خواهند در تن سالم این دولت ناکارآمدی به وجود بیاورند، اما توجه ندارند که سرمایه اجتماعی نظام تحلیل می‌رود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: جامعه تفاوت دولت سالم را که در آن تعدادی فیش پرداخت نامتعادل علنی شده با دولتی که خود، تولیدکننده روابط ناسالم بوده است، می‌فهمد. وی ادامه داد:فراموش نکرده‌ایم که داعیه‌داران این جریان متعلق به همان دولتی هستند که٧٥٠ میلیارد دلار در آن گم ‌و گور شد که می‌توانست فقر را کم کند و عدالت را افزایش دهد و تامین‌ اجتماعی را سرپا نگه دارد.

**سرمایه اجتماعی را تضعیف نکنید

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی را کارگران و کارفرمایان عنوان کرد و تکریم از آنان را سنت درستی بیان کرد که انگیزه‌های بیشتری در آنها برای چرخش چرخ‌های اقتصادی کشور و محافظت و پاسداری از منابع و کارکردهای ارزشمند سازمان تامین‌اجتماعی ایجاد می‌کند.

ربیعی با بیان اینکه باید در آینده ‌ای نه‌چندان دور خیل عظیم کارجویان را پاسخگو باشیم، اظهار کرد: باید خودمان را آماده پاسخگویی به آنان کنیم؛ این واقعیت جامعه ماست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اقتصاد ما سال‌ها معدل خروجی اشتغالش صفر بوده است. ما این وضعیت را تحویل گرفته‌ایم و باید جامعه‌ای را به سرمنزل مقصود برسانیم که اعتماد اجتماعی میان همه اقشار و طبقات آن تضعیف شده است.

ربیعی تاکید کرد: امروز مساله ما این است که چگونه از وضعیت فعلی بیرون برویم؟ چگونه باید در کنار یکدیگر کار کنیم؟ باید این وضع را تغییر دهیم تا بیش از این مدیون فرزندان خود - نسل های آینده - نباشیم.

ربیعی تاکید کرد: در حمایت ازمشاغل سخت و زیان‌آور و بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان پیشگام شده‌ایم، اما این ها کافی نیست و باید به فراتر از آن فکر کرد؛ درست است که نوید سرمایه‌گذاری خارجی داده می‌شود، اما چشم‌انداز فوری برای سرمایه‌گذاری خارجی نداریم. ربیعی گفت :موسسات مالی باید موتور توسعه و حرکت باشند، اما متاسفانه در این دو سه هفته با غوغاهایی که عده‌ای ایجاد کردند، جسارت موسسات ما را کاهش دادند.

** تامین اجتماعی با اعتماد سازی دوباره به تعهدات خود عمل می کند

سید تقی نوربخش،مدیرعامل تامین اجتماعی نیز گفت: باید با صدای بلند بگویم که با وجود قرار داشتن کشور در شرایط سخت اقتصادی، رشدبی سابقه نقدینگی و تورم بیش از ٤٦ درصد که در ابتدای دولت یازدهم با آن مواجه بودیم، فشارهایی که روی بودجه عمومی و اقتصاد کشور وجود داشت و همچنین مشکلات مختلف ناشی از شرایط رکودی به ‌ارث‌ رسیده از دولت قبل، همت و تلاش جامعه کارفرمایی و کارآفرینی کشور گوهر گران‌بهایی بود که با اتکا به آن توانستیم سختی‌ها را پشت سربگذاریم.

نوربخش افزود: تامین‌اجتماعی پس از گذر از دورانی بسیار تلخ - دورانی که مهم‌ترین تولید سازمان، یعنی ایجاد امنیت اجتماعی را نشانه رفته و مشکلات مالی و اجرایی متعددی برای سازمان ایجاد کرده بود - سعی دارد با اعتمادسازی دوباره و درک عمیق از مشکلاتی که جامعه کارگری و کارفرمایی تجربه می‌کنند در درجه اول به ایفای تعهدات خود بپردازد.

وی اظهار کرد: این سازمان در سه‌ماهه اول امسال، ماهیانه جهت ایفای تعهدات خود، حدود پنج هزار میلیارد تومان در ماه ، پرداخت کرده است و سه هزار و 400 میلیارد تومان در رابطه با مستمری، ٢١٠ میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری، هزار میلیارد تومان بابت درمان و حدود ٤٠٠ میلیارد تومان نیز بابت سایر هزینه‌ها (اعم از سرمایه‌گذاری‌های سازمان و هزینه‌های پرسنلی و پشتیبانی سازمان) پرداخت کرده است.

وی همچنین یاد آور شد که این رقم پنج هزار میلیارد تومانی در ماه، یعنی یک و نیم برابر بودجه ماهیانه هدفمندی یارانه‌ها در سازمان تامین‌اجتماعی خلق ثروت شده است که در جهت ایفای تعهدات این سازمان پرداخت می‌شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حدود سه هزار میلیارد تومان در بودجه ٥٩ هزار میلیارد تومانی سال ٩٤ سازمان، صرفه‌جویی در مصارف انجام گرفت. بنابراین با دست‌ به ‌دست هم دادن شرکای اجتماعی و سه‌جانبه‌گرایی که در پی تحقق کامل آن هستیم، توانستیم شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که ایفای تعهدات سازمان حتی یک روز هم به تعویق نیفتد.

وی در عین حال گفت:‌البته انتظارمان از نهاد دولت این است که در این شرایط سخت اقتصادی با درک موقعیت خطیر سازمان، بتواند بخشی از تعهداتی را که در قبال بیمه‌شدگان دارد ایفا کند تا موجب پشت‌گرمی فعالیت‌های سازمان تامین‌اجتماعی شود.

به گزارش تامین اجتماعی در همایش ملی تکریم کارفرمایان نمونه از 33 کارفرمای نمونه سازمان تامین اجتماعی تجلیل شد. این همایش شامگاه شنبه در این سازمان برگزار شد. / مشرق نیوز

13 تیر 1395