h قیمت هر کیلوگرم شکر دوباره افزایش یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت هر کیلوگرم شکر دوباره افزایش یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت هر کیلوگرم شکر دوباره افزایش یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت هر کیلوگرم شکر دوباره افزایش یافت

قیمت هر کیلوگرم شکر دوباره افزایش یافت

عضو هیئت مدیره اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شکر در چند روز گذشته با افزایش مجدد روبرو بوده است گفت: نرخ این محصول در بنکداری‌ها به ۳۰۷۰ تومان رسیده است و شرایط دریافت این محصول در بنکداری‌ها با محدودیت‌ روبرو است.

علی حسنی اظهار کرد: روند افزایش قیمت شکر در بازار مصرف کماکان ادامه دارد و نرخ این محصول در سطح بنکداری به قیمت 3070 تومان در هر کیلو رسیده است و نرخ این محصول در بازار مصرف تا 12 درصد می‌تواند افزایش پیدا کند.

وی درباره دلایل این افزایش قیمت نیز افزود: با توجه به  اینکه در خصوص قیمت شکر ارگانهای مختلفی از جمله  وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بورس کالا تاثیرگذار هستند قیمت این محصول نوسانات زیادی پیدا کرده است همچنین به نظر می‌رسد که ذخایر استراتژیک شکر کاهش یافته است.

عضو هیئت مدیره بنکداران مواد غذایی گفت: براساس استعلامی که از شرکت بازرگانی دولتی ایران صورت گرفته محموله‌های بزرگ شکر در حال ورود به کشور است که این امر می‌تواند باعث کاهش قیمت دوباره این محصول شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برای دریافت شکر براساس نرخ مصوب و  حواله‌های دریافتی از شرکت بازرگانی دولتی ایران با محدودیت‌ حجم و زمانی روبرو هستیم.

حسنی درباره قیمت روغن نیز گفت: برخلاف مواردی که در خصوص افزایش قیمت روغن مطرح می‌شود این محصول افزایش قیمتی در سطح بنکداری از عید تا امروز نداشته  و به قیمت روی محصول به فروش می‌رسد. / مشرق نیوز

13 تیر 1395