h حملات بودایی ها علیه مساجد در میانمار - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حملات بودایی ها علیه مساجد در میانمار,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حملات بودایی ها علیه مساجد در میانمار,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حملات بودایی ها علیه مساجد در میانمار

حملات بودایی ها علیه مساجد در میانمار

موج حملات خرابکارانه بودایی ها علیه مساجد در میانمارهمچنان ادامه دارد.

به نقل از شبکه " اسکای نیوز" عربی، جمعی از بوداییان که سلاح های مختلف را با خود حمل می کردند، در دومین اقدام خرابکارانه خود علیه مساجد ظرف هشت روز گذشته، مسجدی را در ایالت کاشین درشمال میانمار تخریب کردند.
تنش میان بودایی ها و مسلمانان به ویژه تنش های مربوط به گروه روهینگیا از بزرگ ترین چالش های اولین دولت مدنی درمیانمار به رهبری " آنگ سان سوچی" است.
روزنامه " گلوبال نیو لایت آو میانمار" در شماره روز شنبه خود نوشت " اهالی شهر باکانات در ایالت کاشین روز جمعه درحالیکه چوب و چاقو و انواع دیگر اسلحه به دست داشتند، به مسجدی در این منطقه یورش بردند و سپس سالن نماز مسجد را به آتش کشیدند".
این نشریه افزود" کنترل کامل این جمعیت دشوار بود و آشوبگران ساختمان مسجد را تخریب کردند".
درگزارش این روزنامه آمده است که اقدام های خشونت بار به دنبال اختلافی درارتباط با ساخت مسجد آغاز شد.
به موجب این گزارش، نیروهای امنیتی میانمار کسی را درارتباط با این حمله بازداشت نکردند ولی نیروهای امنیتی دراین منطقه مستقر شدند.
هشت روز پیش، ده ها روستایی بودایی با یورش به مسجد و مدرسه ای در روستایی در مرکز کشور میانمار، به غارت لوازم آن جا پرداختند.
کشور میانمار که از سال 2012 با جریان قومی بودایی تندرو مواجه است، صحنه اقدام های خشونت بار طایفه ای به ویژه درغرب این کشور است، زیرا گروه عمده ای از مسلمانان که اکثر آن ها را روهینگا تشکیل می دهند، درآن جا زندگی می کنند.
طی هفته های گذشته بیش از 200 نفر که اکثراً مسلمان بوده اند، دراقدام های خشونت بار کشته شده اند و هزاران نفر از آنان به روستاهایشان فرار کرده و همچنان در اردوگاه های بدون امکانات زندگی می کنند. / مشرق نیوز
12 تیر 1395