h مهاجم سابق تیم ذوب آهن: گل‌محمدی حقم را نداد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مهاجم سابق تیم ذوب آهن: گل‌محمدی حقم را نداد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مهاجم سابق تیم ذوب آهن: گل‌محمدی حقم را نداد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مهاجم سابق تیم ذوب آهن: گل‌محمدی حقم را نداد!

مهاجم سابق تیم ذوب آهن: گل‌محمدی حقم را نداد!

مهاجم سابق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان گفت: گل‌محمدی حقم را نداد و فقط با نه گفتنش به فوتبالم کمک کرد.

مهاجم سابق تیم ذوب آهن: گل‌محمدی حقم را نداد!

مسعود حسن‌زاده  یکی از بازیکنان خوب و با اخلاق ذوب‌آهن بود که در این تیم کمتر به او بازی رسید. در نهایت این مهاجم با وجود پیشنهادهایی که از تیم‌های مختلف به ویژه پرسپولیس داشت به تیم سایپا رفت. با حسن‌زاده بعد از پیوستنش به تیم سایپا گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم. این بازیکن اگرچه در میدان بسیار پرتحرک است اما همواره سعی می‌کند در رسانه‌ها حضور پررنگی نداشته باشد این اولین مصاحبه او بعد از مدت‌ها سکوت است و ناگفته‌هایش را در مورد ذوب‌آهن و یحیی گل‌محمدی با فارس در میان گذاشت.

*: چه شد که سایپا را انتخاب کردی؟

سایپا تیم آرام و بی‌حاشیه‌ای است. حسین‌آقا فرکی هم یکی از بهترین مربیان است که همواره‌ تیم‌هایش جزو مدعیان هستند. من به دنبال آرامش بودم تا دوباره بتوانم به موفقیت برسم.

*: حسین فرکی از تو خیلی تعریف کرده بود.

زمانی که ایشان سرمربی نفت تهران بود من در تیم امیدهای نفت بازی می‌کردم و گاهی هم با تیم بزرگسالان تمرین می‌کردم. آن زمان تیم در رقابت برای کسب سهمیه آسیایی قرار گرفت و به من در لیگ برتر بازی نرسید. با این حال حسین‌آقا از آن زمان من را می‌شناسد.

*: چرا از ذوب‌آهن جدا شدی؟

اگرچه اکنون از جدایی‌ام از ذوب‌آهن خوشحالم اما ته قلبم غمگین هستم. من با ذوب‌آهن توانستم به پیراهن تیم ملی برسم و همچنین دوبار با این تیم قهرمان شدیم. با این حال جای من در آن تیم نبود. من نیاز داشتم در تیمی بازی کنم که به من بازی برسد. توانایی‌های من کم نبود که بخواهم در ذوب‌آهن نیمکت‌نشین شوم. تلاشم را در تمرینات کردم اما این تلاش دیده نشد.

*: فکر می کنی چرا به تو کمتر بازی رسید؟ آیا با کسی مشکلی داشتی؟

من مشکل شخصی با هیچ کس ندارم. نمی‌دانم نیمکت‌نشینی من از کجا آب خورد. من به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای در ذوب‌آهن تمام تلاشم را کردم. خوب تمرین کردم، حرف بی مورد نزدم، حاشیه‌سازی ن کردم فقط می‌خواستم در تیم بازی کنم که به این حق هم نرسیدم اما شک نکنید فصل آینده حرف‌های زیادی در فوتبال ایران برای گفتن خواهم داشت.

*: هدفت در لیگ برتر شانزدهم چیست؟

می‌خواهم آقای گل شوم. این اولین هدفم است. دومین هدفم رسیدن به پیراهن مقدس تیم ملی است و پس از آن می‌خواهم به فوتبال اروپا بروم.

*: امسال از پرسپولیس و فصل گذشته از استقلال پیشنهاد داشتی از اینکه به این دو تیم نرفتی ناراحت نیستی؟

می‌خواهم حرف کلیشه‌ای بزنم اما این حرف واقعیت است. حضور در استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی آرزوی هر بازیکنی است. بازیکنان در این تیم‌ها بیشتر دیده می‌شوند. شاید از نظر احساسی به سود من بود که به تیمی مثل پرسپولیس بروم اما منطق حکم می‌کرد که به تیمی بروم که دور از جنجال و هیاهو و در آرامش کار کند تا بتوانم با تمرکز برای رسیدن به هدفم بیش از گذشته تلاش کنم. برای همین هم سایپا را انتخاب کردم. تیمی که سرمربی مثل حسین فرکی دارد. البته سایپا بازیکنان بزرگی هم دارد. وفادارترین بازیکن لیگ ایران در سایپا بازی می‌کند. همه بازیکنان بزرگ سایپا را هم می‌شناسند امیدوارم در کنار آنها به موفقیت برسم.

*: مگر گل‌محمدی تو را به ذوب‌آهن نبرد چرا کمتر تو را در ترکیب اصلی تیم قرار داد؟

دو سال قبل گل‌محمدی به من تلفن زد و گفت به ذو‌ب‌آهن بیا. به نظرش احترام گذاشتم. سال موفقی را هم سپری کردم اما در سال دوم که می‌خواستم توانایی‌هایم را بیشتر نشان بدهم این اتفاق رخ نداد و نتوانستم به حقم برسم با این حال امسال تلاش می‌کنم که به موفقیت برسم. من در ذوب‌آهن هروقت بازی کردم همه تلاشم را برای موفقیت تیم انجام دادم. گل زدم و پاس گل دادم اما رفتاری که گل‌محمدی با من کرد درست نبود. او حقم را نداد با این حال چون مربی من بوده از او تشکر می‌کنم.

*: با پرسپولیس هم در این فصل مذاکره کردی؟

بله من با آقای ترکاشوند در پرسپولیس مذاکراتی داشتم اما در نهایت  نشد که به پرسپولیس بروم. شاید سال‌های بعد من به استقلال یا پرسپولیس بروم. البته هدف من در حال حاضر کسب آقای گلی و رسیدن به پیراهن تیم ملی و سپس حضور در فوتبال اروپا است.

*: فکر می‌کنی رقیبت برای آقای گلی چه کسی باشد؟

من به هیچ کس کاری ندارم. تمام تمرکزم روی کار خودم است. روی نقاط ضعف و قدرت خودم کار می‌کنم و به هیچ کس توجهی ندارم.

*: مهدی طارمی که آقای گل شد به فوتبال ترکیه رفت.

بله مهدی به ترکیه رفت. برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. با درخشش او جا برای بازیکنان جوانی مثل من در فوتبال ترکیه و اروپا بازتر خواهد شد.

*: برخی می‌گویند طارمی انتخاب خوبی نداشت. نظرت در این مورد چیست؟

مهدی خودش تصمیم گرفت که به ترکیه برود و شک ندارم او بهترین تصمیم را برای خودش گرفته است.

*: قبل از حضورت در سایپا گفتند که برای جدایی از ذوب‌آهن مردد شده‌ای؟

بله من با ذوب‌آهن قرارداد داشتم و بازیکن این تیم بودم. گفتم اگر سرمربی بخواهد می‌مانم اما وقتی با مدیرعامل صحبت کردم فهمیدم که گل‌محمدی نظری روی من ندارد. با کمال میل نظرش را پذیرفتم. او با نه گفتن به فوتبالم کمک کرد.

*: حرف پایانی.

برای سعید آذری از صمیم قلب آرزوی موفقیت می‌کنم. او برای موفقیت باشگاه ذوب‌آهن بسیار تلاش می‌کند. در یک سالی هم که در ذوب‌آهن بازی نمی‌کردم او همیشه حامی و پشتیبانم بود. برایش بهترین‌ها را آرزو دارم. / راه دانا

12 تیر 1395