h روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت!

روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت!

امسال نه از خاتمی برای شرکت در روز قدس پیغامی صادر شد و نه بزرگان اصلاحات مردم را برای شرکت در این روز به خیابان‌ها دعوت کردند، دفاع از روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت.

روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت!

27 شهریور سال 88 مصادف با روز جهانی قدس آبستن حوادث و رخدادهای قابل تاملی بود. ضدانقلاب که با نام جنبش سبز سعی داشت از هر فرصتی برای ضربه زدن به کشور استفاده کند، در روز جهانی قدس نیز تلاش کرد با تغییر فضا نشان دهد که شعارها و آرمان‌های ناب انقلاب اسلامی رنگ باخته و همه چیز تحت شعاع امیال و خواسته‌های فتنه‌گران است. از همین رو بود که برخی با بطری آب به تظاهرات آمدند تا حرمت ماه رمضان و روز قدس را بشکنند.

رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب نیز که سعی کردند دامنه این اعتراضات را گسترده نشان دهند گزارش ضدونقیضی از اعتراضات منتشر و به غبارآلوده ساختن فضای فتنه کمک می‌کردند.حال روزنامه‌های اصلاح‌طلب که در آن زمان همراهی معناداری یا با سکوت و یا با انتشار گسترده اخبار فتنه به اغتشاشات دامن زده و فضا را التهاب‌آمیز تر از آنچه هست جلوه می‌دادند، روش گذشته را کم و بیش در پیش گرفته‌اند. جریان رسانه‌ای که بعد از مشخص شدن انحرافی بودن شعار «نه غزه نه لبنان...» منتسب بودن آن به این جریان را انکار می‌کند اما در واقعیت امر با عدم پوشش اخبار کشتار در جنگ غزه نشان دادند که به طور عملی نسبت به این شعار همسویی دارد.

روز قدس امسال نیز این رویه باز تکرار شد و روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب که بعضاً برای اهداف جریان خود با پروپاگاندا از کاه کوه می‌سازند با کمترین توجه به مسئله محوری فلسطین و روز جهانی قدس پرداختند و بعضاً با بی‌اعتنایی از کنار روز قدس امسال نیز گذشتند و درواقع به طور عملی التزام خود را به این شعار انحرافی نشان دادند؛ امسال نه از خاتمی برای شرکت در روز قدس پیغامی صادر شد و نه بزرگان اصلاحات مردم را برای شرکت در این روز به خیابان‌ها دعوت کردند، دفاع از روز قدس امسال برای اصلاحات سود و منفعتی دربر نداشت.

آنچه در ادامه می‌آید؛ نگاهی به تیتر اول رسانه‌های زنجیره‌ای یک و دو روز از قبل از روز جهانی قدس است، صفحاتی بدون دعوت مردم و تشویق برای حضور در روز قدس.

روز 10 تیر
روز 9 تیر روز 10 تیر روز 9 تیر روز 10 تیر روز 9 تیر روز 10 تیر روز 9 تیر روز 10 تیر روز 9 تیر
/ مشرق نیوز
12 تیر 1395