h حمله یگان موشکی یمن به مزدوران سعودی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله یگان موشکی یمن به مزدوران سعودی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله یگان موشکی یمن به مزدوران سعودی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله یگان موشکی یمن به مزدوران سعودی!

حمله یگان موشکی یمن به مزدوران سعودی!

حمله یگان موشکی یمن به مزدوران سعودی در شهر الحزم استان الجوف یمن، پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی به شش موضع مهم در استان مأرب و میانجیگری شیوخ قبایل این استان برای نجات مزدوران سعودی از جمله تازه‌ترین تحولات میدانی پس از توقف مذاکرات کویت است.

با آغاز دوره استراحت دو هفته‌ای طرفین یمنی مذاکره‌کننده در کویت ، جنگ در جبهه‌های مختلف شهرهای یمن شعله‌ور شد تا معادلات جدیدی را رقم بزند که نتایج آن محدود به میدان نبرد نشده و به پای میز مذاکرات نیز خواهد رسید.

قرار است هیأت انصارالله و هیأت ریاض امروز (پنجشنبه) کویت را ترک کنند و برای آغاز دوباره این مذاکرات در 15 ژوئیه (25 تیر) به کویت بازمی‌گردند.

«حسین الحوثی»، فرمانده میدانی کمیته‌های انقلابی در صنعا خبر داد: یگان موشکی یمن در استان الجوف در شمال شرق این کشور شبه نظامیان مزدور ائتلاف سعودی را در شهر الحزم هدف گرفت.

وی افزود: این حمله موشکی ساختمان فرمانداری، مقر گردان 115 و دو پست امنیتی در مناطق آل ثعیب و الشجره را هدف گرفت.

الحوثی گفت: یگان موشکی یمن طی چند روز اخیر چندین تجمع نظامیان و مزدوران ائتلاف سعودی در الحزم را هدف موشک‌های بالستیک قرار داد که ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

از سوی دیگر ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با پیشروی میانی در منطقه راهبردی نهم در شرق صنعا توانستند امنیت را به مواضع خود بازگردانند در همین حال درگیری‌ها در مناطق متعددی از استان مأرب در شرق یمن ادامه دارد.

منابع نظامی و محلی در استان مأرب اعلام کردند: پس از 2 روز پیشروی متحدان ریاض به شش موضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه نهم در شرق صنعا این مواضع بامداد امروز از آنها بازپس گرفته شد.

«علی الحوثی»، فرمانده انصار الله نیز با اشاره به وقوع درگیری‌های شدید در سلسله کوه‌های منطقه المجاوحه در مأرب تاکید کرد: ارتش و کمیته‌های مردمی به سوی مناطق المجاوحه، بنی فرج و المرطه پیشروی کرده و آنجا را از مزدوران ائتلاف سعودی بازپس گرفتند.

منابع میدانی نیز خبر دادند مزدوران ائتلاف سعودی نیمه شب گذشته در پی بمباران هوایی جنگنده‌های سعودی به منطقه مسوره قصد نفوذ به آنجا را داشتند که به درگیری‌های شدید و در نتیجه کشته و زخم شدن شماری از این تروریست‌ها همراه شد.

همزمان ارتش و کمیته‌های مردمی حمله مزدوران ریاض به منطقه المشجح از سمت العطیف را دفع کرده و 10 تن از این تروریست ها را کشته یا زخمی کردند.

یک منبع امنیتی خبر داد: شیوخ قبایل مأرب در پی درگیری‌های بین قبایل آل جلال با نیروهای تحت حمایت عربستان به دنبال میانجیگری و پایان دادن به تنش‌ها در شهر مأرب است.

این منبع افزود: افراد مسلح قبایل مأرب به منظور اعلام همبستگی با قبایل آل جلال از برخی جبهه‌های نبرد و مواضع حضور گروه‌های مورد حمایت عربستان عقب‌نشینی کردند.

یک منبع نظامی نیز خبر داد، هواپیماهای سعودی در بیست و چهار ساعت گذشته خانه های اهالی مأرب را بمباران و چندین غیرنظامی از جمله زنان و کودکان را شهید یا زخمی کردند. / مشرق نیوز

11 تیر 1395