h فعالیت‌ فرودگاه آتاتورک استانبول از سر گرفته شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فعالیت‌ فرودگاه آتاتورک استانبول از سر گرفته شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فعالیت‌ فرودگاه آتاتورک استانبول از سر گرفته شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فعالیت‌ فرودگاه آتاتورک استانبول از سر گرفته شد

فعالیت‌ فرودگاه آتاتورک استانبول از سر گرفته شد

نخست وزیر ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد فرودگاه آتاتورک استانبول که به دلیل حمله های تروریستی برای چند ساعت تعطیل شده بود، ساعاتی پیش فعالیت هایش را از سر گرفت.

خبرگزاری آناتولی، بینالی ییلدریم به خبرنگاران گفت که این فرودگاه از ساعت 2 و 20 دقیقه بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی و 20 دقیقه نیمه شب به وقت گرینویچ به روی پروازهای ورودی و خروجی باز شد. سه پرواز شرکت دولتی ترکیش ایرلاینز دقایقی بعد از ساعت 4 بامداد در این فرودگاه به زمین نشست.

برخی مسافران پروازهای ورودی به فرودگاه استانبول که یکی از پرترددترین مقاصد فرودگاه های اروپا است بلافاصله پس از وقوع حمله های تروریستی سه شنبه شب، در هواپیماها نگه داشته شده بودند، پس از بازگشایی بخش های مختلف فرودگاه اجازه یافتند که از هواپیماها پیاده شوند.

مقام های فرودگاه استانبول اعلام کردند که پس از ساعت 5 بامداد به مسافران پروازهای خروجی این فرودگاه اجازه ورود به پایانه ها داده شد. به گفته آن ها، تلاش ها برای پاکسازی سالن های فرودگاه و جایگزینی تجهیزات آسیب دیده در جریان است. بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده، در این حمله ها حدود 36 نفر کشته و 150 نفر زخمی شدند. / مشرق نیوز

9 تیر 1395