h وزیر دادگستری از کاهش 70 هزار نفری زندانیان خبر داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر دادگستری از کاهش 70 هزار نفری زندانیان خبر داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر دادگستری از کاهش 70 هزار نفری زندانیان خبر داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر دادگستری از کاهش 70 هزار نفری زندانیان خبر داد

وزیر دادگستری از کاهش 70 هزار نفری زندانیان خبر داد

وزیر دادگستری کشورمان صبح امروز و در حضور مسئولان کشوری و لشکری در همایش سراسری دستگاه قضا گزارش عملکرد این قوه را ارائه کرد.

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری کشورمان صبح امروز در همایش سراسری دستگاه قضایی به ارائه گزارش پرداخت.

هر ساله در همایش سراسری قوه قضاییه که با حضور سران قوا و همچنین مسئولان کشوری و لشکری برگزار می‌شود وزیر دادگستری گزارش را از عملکرد بخش‌های مختلف این قوه ارائه می‌کند.

وزیر دادگستری در خصوص زندان‌زدایی و رسیدگی به امور زندانیان گفت: در اجرای مواد 64 تا 88 قانون آئین دادرسی کیفری در سال گذشته جمعیت ورودی به زندان‌ها به 478 هزار نفر رسید که 70 هزار نفر کمتر از سال 93 است و هم‌اکنون موجودی زندانیان 228 هزار نفر است که شامل 97 درصد مرد و 3 درصد زن است.

پورمحمدی همچنین به موضوع سلامت قضایی و اداری اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت اعمال نظارت بر عملکرد قضات، کارکنان قوه قضاییه و تضمین سلامت عملکرد کارکنان در این قوه اقدامات نظارتی جدی از سوی مسئولین انجام گرفت. وی افزود: براساس این اقدامات، پرونده‌های ورودی در دادسرای انتظامی قضات 6 هزار و 53 فقره است که به 5 هزار و 238 فقره آن رسیدگی شده است.

وزیر دادگستری گفت: این در حالی است که در این سال پیشنهاد تعلیق از خدمت قضایی 77 نفر ارائه شده است. پورمحمدی در بحث آموزش و فرهنگ نیز گفت: طراحی مدل تعالی فرهنگی دادگستری‌ها، برگزاری‌ اردوهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی برای 4 هزار نفر به همراه خانواده‌ها و برگزاری فعالیت‌های متنوع شامل 718 ساعت جلسه آموزشی در دانشگاه‌ها و 1085 ساعت در مدارس از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.

وزیر دادگستری درباره موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز گفت: در راستای زدودن موانع دستیابی به اقتصاد مقاومتی و ایجاد رونق در بازار کسب و کار و تجارت شفاف و حذف پدیده شوم قاچاق اقدامات گسترده‌ای انجام گرفت. / مشرق نیوز

8 تیر 1395