h اتفاقات پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اتفاقات پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اتفاقات پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اتفاقات پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا

اتفاقات پس از خروج لندن از اتحادیه اروپا

بعد از خروج لندن از اتحادیه اروپا، انگلیسی زبان رسمی این اتحادیه نخواهد بود.

«دانوتا هوبنر»، رئیس کمیته امور قانونی پارلمان اروپا روز دوشنبه گفته بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی این اتحادیه نخواهد بود.

خانم «هوبنر»- طبق گزارش پالیتیکو- گفته از آنجا که لندن زبان انگلیسی را زبان رسمی خودش اعلام کرده بود، این زبان هم‌اکنون جزء 24 زبان رسمی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. اما به محض تکمیل فرایند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، زبان انگلیسی جایگاه قبلی‌اش را از دست خواهد داد.

«هوبنر» گفت: «ما قانونی داریم که طبق آن هر کشور اتحادیه اروپا حق مشخص کردن یک زبان رسمی را دارد. ایرلندی‌ها زبان 'گیلیک'، و کشور مالت، زبان 'مالتی' را اعلام کرده‌اند. بنابراین، فقط انگلیس است که زبان رسمی‌اش را انگلیسی اعلام کرده است.»

نماینده ارشد پارلمان اروپا، با توجه به استفاده اکثر کارمندان اتحادیه اروپا از زبان انگلیسی خاطرنشان کرد کشورهای دیگر، در صورت تمایل به ادامه استفاده از انگلیسی به عنوان زبان رسمی بایستی مقررات مربوط به قوانین زبان‌های رسمی را به اتفاق آراء تغییر بدهند.

  علی‌رغم این، یک منبع در اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با پالیتیکو، توضیح داد که قوانین یاد شده در این زمینه، به ترجمه‌هایی که از آنها شده بستگی دارند.  این قوانین که در اصل به زبان فرانسه نوشته شده‌اند، نمی‌گویند که آیا یک کشور عضو - مثلا مالت یا ایرلند- می‌تواند بیش از یک زبان رسمی داشته باشد یا خیر. از عبارت‌پردازی متن فرانسوی چنین برمی‌آید که داشتن بیش از یک زبان رسمی امکان‌پذیر است، در حالی که نسخه انگلیسی این قانون، این امکان را رد می‌کند. / مشرق نیوز

8 تیر 1395