h عضو کمیسیون امنیت ملی: دولت باید به امیرعبداللهیان مدال بدهد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عضو کمیسیون امنیت ملی: دولت باید به امیرعبداللهیان مدال بدهد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عضو کمیسیون امنیت ملی: دولت باید به امیرعبداللهیان مدال بدهد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عضو کمیسیون امنیت ملی: دولت باید به امیرعبداللهیان مدال بدهد

عضو کمیسیون امنیت ملی: دولت باید به امیرعبداللهیان مدال بدهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تغییرات وزارت خارجه، گفت: این تغیرات در زمانی اتفاق افتاد که منطقه در اوج پیروزی است و مقاومت سنگرهای بزرگی را فتح کرده است .

جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ارزیابی خود از سلب تابعیت «شیخ عیسی احمد قاسم» و تغییر و تحولات وزارت خارجه کشورمان، اظهار کرد: یکی از مهمترین نکات برجسته این تحولات محوریت آل سعود در هتک حرمت به اعتقادات شیعی و حوادث منطقه است و مصداق برجسته آن اعدام «شهیدآیت الله نمر» توسط آل سعوداست.

کریمی قدوسی با اشاره به سلب تابعیت «شیخ عیسی احمد قاسم» در بحرین، تصریح کرد: رژیم آل خلیفه با زندانی کردن رئیس جمعیت الوفاق بحرین «شیخ علی سلمان» و سلب تابعیت از «شیخ عیسی احمد قاسم» مرجعیت شیعیان بحرین، به دنبال به شهادت رساندن علمای شیعی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حوادث زمان رژیم بعث عراق، خاطرنشان کرد: در زمان حکومت رژیم بعث در عراق، رژیم آل سعود در به شهادت رساندن علما و مراجع سنگ‌ تمام گذاشتند و برای تخریب حوزه‌های شیعی و بنیانهای شیعه دست به هر عمل قبیحی زدند.

وی به نقش محوری جمهوری اسلامی در این حوادث اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران اگر در وسط میدان به عنوان یک محور برجسته و سرنوشت‌ساز در دفاع از کیان مرجعیت علمای شیعه وارد نمی‌شد تاریخ، ملت ایران و دولت ایران را مورد سرزنش قرار می‌داد.

کریمی قدوسی تصریح کرد: در شهادت آیت‌الله نمر ظاهرا دیدگاه شخصی آقایان اظهارنظر دیرهنگام بود، اما وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهور طبق قانون وظیفه دارند واکنش بازدارنده انجام بدهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: وزیر خارجه کشورمان هر زمانی که استقرار طولانی مدت در اروپا دارد، حوادث سنگین برای کشورهای اسلامی پیش می‌آید  و هیچ‌گونه عکس‌العملی نیز از وزیر امور خارجه دیده نمی‌شود.

کریمی‌قدوسی تصریح کرد: در حملات شدید آل سعود به یمن  و دیگر حوادث منطقه، وزیر خارجه از صحنه دیپلماسی کشور غائب است و نگاه آنها به حوادث منطقه نشان‌دهنده این است که دولت در محور مقاومت انقلابی عمل نکرده و عکس‌العمل به موقع انجام نداده است.

وی با اشاره به بیانیه سردار سلیمانی تاکید کرد: ورود سردار سلیمانی و سپاه قدس یک ورود سرنوشت‌ساز بود که اقتدار بازدارنده جمهوری اسلامی ایران را به رخ مرتجع عرب کشاند و این موضوع  باید ادامه یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تغییر و تحولات وزارت خارجه، خاطرنشان کرد: شاه‌بیت رسالت وزارت خارجه را  تعامل با غربیها و امریکاییها قرار داده است، بنابراین آن عواملی که مخل این روابط است باید از سر راه برداشته شود  و رفتن آقای امیر عبداللهیان در این راستا ارزیابی می‌شود.

کریمی قدوسی تصریح کرد: ردپای افرادی همچون «امین زاده و صدر» معاونان وزارت خارجه در زمان اصلاحات و مشاورین رئیس جمهور «سریع القلم» در برکناری امیرعبداللهیان دیده می‌شود.

وی افزود: این تغییرات در زمانی اتفاق افتاد که منطقه در اوج پیروزی است و مقاومت سنگرهای بزرگی را فتح کرده است و محور مقاومت جنگ نیابتی امریکا را به شکست کشانده  و عملا تمام نقشه‌های آنها در منطقه خلاصه شده  است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت به جای دادن مدال به عراقچی  و ظریف باید به عبداللهیان مدال بدهد، خاطرنشان کرد: مذاکره در هتلهای پیشرفته و با رفاه کامل با جبهه مقاومت با این سختی و مشقت اصلا قابل مقایسه نیست.

کریمی قدوسی در پایان تاکید کرد:  اینها همان مسائل سختی است که ما در عرصه سیاست خارجی در این دولت با آن روبه‌رو هستیم و البته بنده این موضوع را با سوال از آقای ظریف دنبال کرده‌ و انشالله در صحن علنی مجلس نیز این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. / مشرق نیوز

8 تیر 1395