h نرخ بالای بیکاری در میان قشر تحصیلکرده کشور! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نرخ بالای بیکاری در میان قشر تحصیلکرده کشور!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نرخ بالای بیکاری در میان قشر تحصیلکرده کشور!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نرخ بالای بیکاری در میان قشر تحصیلکرده کشور!

نرخ بالای بیکاری در میان قشر تحصیلکرده کشور!

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد ساز و کار برای استفاده بیشتر از نظرات نخبگان در مسیر توسعه کشور شد و گفت: امروز یکی از معضلات جامعه این است که بیکاری در میان قشر تحصیلکرده بسیار بالاست و رقم آن 18.5 است.

سلمان خدادادی سخنان رئیس جمهوری در دیدار اساتید دانشگاه‌ها و پزشکان را منطقی و درست دانست و اظهار داشت: یکی از دلایل تضعیف و رکود حکومت‌های ادوار گذشته در ایران این بوده که نخبگان از حکومت سیاسی فاصله گرفته‌اند و یا این که بین آنها و حکومت اختلافی ایجاد شده است. وی با تاکید بر این که دانشجویان و دانشگاهیان در طول تاریخ کشورمان و از گذشته تاکنون نقش ویژه و اساسی را ایفا کرده‌اند، گفت: اگر در دولت‌ها از دانشجویان و دانشگاهیان استفاده شود ما شاهد رشد و تعالی ویژه کشور خواهیم بود.

این نماینده مجلس با یادآوری این که اهل علم و دانشگاهیان در همه جوامع می‌توانند در مسائل سیاسی و حکومتی تاثیر زیادی داشته باشند از سخنان رئیس جمهوری مبنی بر لزوم رابطه نزدیک‌تر اساتید و دانشگاه‌ها با دولت استقبال کرد. خدادادی در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: ایشان همواره تاکید داشتند که اگر دانشگاهیان به عنوان قشر پیشرو وارد مسائل مختلف شوند و احساس مسؤولیت کنند پیشرفت‌های خوبی حاصل می شود.

وی یکی از معضلات جامعه را بیکاری دانست و اظهار کرد: امروز یکی از معضلات جامعه این است که بیکاری در میان قشر تحصیلکرده بسیار بالاست و رقم آن 18.5 است.

این نماینده مجلس با تاکید بر این که دولت باید از نخبگان دانشگاهی استفاده کند، گفت: دولت باید ساز و کار به‌کارگیری از این نخبگان را فراهم کند زیرا آنان قشر تاثیرگذار جامعه هستند. / مشرق نیوز

6 تیر 1395