h باشگاه پرسپولیس از بازیکن استقلال شکایت کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

باشگاه پرسپولیس از بازیکن استقلال شکایت کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,باشگاه پرسپولیس از بازیکن استقلال شکایت کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,باشگاه پرسپولیس از بازیکن استقلال شکایت کرد

باشگاه پرسپولیس از بازیکن استقلال شکایت کرد

سرپرست امور حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس در فصل گذشته، بیش از هر زمانی با احکام بین‌المللی روبه‌رو بود، اما با مدیریت مالی و حقوقی، اجازه داده نشد هیچ موردی باعث تهدید باشگاه شود.

علی جمشیدی سرپرست امور حقوقی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: بخش حقوقی باشگاه با دقت و وسواس کامل مسائل این بخش را در تمام حوزه‌ها و به‌منظور حفظ منافع باشگاه و همچنین دفاع از آن برای اقدامات و شکایاتی که صورت می‌گیرد، دنبال می‌کند. در همین راستا در ارتباط با تعهد قراردادی که حسین کنعانی‌زادگان نسبت به این باشگاه دارد و نادیده گرفته شد، پیگیری‌های حقوقی را انجام داده و با جمع‌آوری مدارک مستند و قانونی، شکایت خود را تقدیم فدراسیون فوتبال کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در مورد کنعانی‌زادگان که بازیکن باشگاه پرسپولیس بود، خارج از ظواهر امر، مستندات حقوقی وجود دارد که نادیده گرفته شده است. با توجه به شرایطی که ایشان در آخرین فصل قراردادی خود با باشگاه پرسپولیس داشتند و اسناد خود سازمان لیگ موید آن است، از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواسته‌ایم در راستای احقاق حقوق تضییع شده باشگاه پرسپولیس به این شکایت رسیدگی شود.

این پرونده جزئیات و زوایای خاصی هم دارد که همگی در لایحه باشگاه تقدیم فدراسیون فوتبال شده است تا این بازیکن برای اجرای تعهدات خود در اختیار مجموعه پرسپولیس قرار بگیرد. توضیح به همین مقدار هم به جهت آن صورت گرفت که هواداران اطمینان داشته باشند، باشگاه با حساسیت این مسائل را به‌منظور حفظ منافع پرسپولیس و هواداران دنبال می‌کند.

سرپرست امور حقوقی پرسپولیس در ارتباط با آخرین وضعیت رامین رضاییان نیز خاطرنشان کرد: تمام موارد قراردادی مربوط به ایشان آنالیز و بررسی شده است. قرارداد این بازیکن تا پایان فصل 96-95 است و خللی بر آن وارد نیست. موضوع توسط طاهری در حال پیگیری است و انتظار می‌رود، این نگرانی هواداران هم به یاری خدا در روزهای آینده برطرف شود، اما بخش حقوقی هم آمادگی آن را خواهد داشت که در صورت نیاز پیگیری لازم را داشته باشد ولی به نظرم نیازی به این امر نخواهد بود، چرا که رامین رضاییان از بازیکنانی است که به او علاقه‌مندیم و خودش نیز می‌داند هواداران پرسپولیس تا چه حد وی را دوست دارند.

همچنین شاهد بودیم در یکی از اظهارنظرهای اخیرش نسبت به پرسپولیس ابراز علاقه‌مندی کرد و این مورد نشانه‌های مثبتی خواهد بود که امیدواریم به حصول نتیجه دلخواه هواداران بینجامد.

جمشیدی همچنین درباره تعدد موارد حقوقی بین‌المللی که وجود دارد و هر از چند گاهی منجر به انتشار اخبار می‌شود، تصریح کرد: این درست است که با تعدد پرونده‌های بین‌المللی روبه‌رو هستیم و این مسئله نیز به‌ویژه در یک سال گذشته فشار کاری و مالی زیادی را به باشگاه پرسپولیس وارد کرد، اما از همین جا می‌خواهیم این اطمینان را به هواداران عزیز بدهیم که در بخش حقوقی کلیه موارد و فعل و انفعالات مربوط به این حوزه به شکل جدی یگیری شده و اقدام‌های لازم در موقع لزوم صورت می‌گیرد. حتی در مواردی برای اینکه از هر جهت اطمینان حاصل کنیم، مشکلی پیش نخواهد آمد.

بالاتر از آنچه معمول است و به‌عنوان استانداردها تعریف می‌شود اقدام کرده‌ایم. این پرونده‌ها لحظه به لحظه دنبال می‌شود تا شاهد هیچ‌گونه غافلگیری نباشیم. مجموعه مدیریتی باشگاه نیز پیوسته پیگیر موارد است و با وجود فشار مالی زیادی که به‌هر حال وجود دارد و باید هزینه‌های جاری تأمین شود در موارد گوناگونی که پرداخت‌ها اجتناب‌ناپذیر است، اقدام لازم در موعد مقرر صورت بگیرد.

با مجموعه این اقدامات با وجود آن که در هیچ فصلی باشگاه با این تعداد از احکام روبه‌رو نبود، هیچ‌کدام از موارد به تهدیدی در مسیری قهرمانی تیم تبدیل نشد و از نظر حقوقی و مالی کار به شکلی مدیریت شد تا هیچ نگرانی برای تیم و هواداران به‌وجود نیاید. بر همین اساس هواداران در عمل وقتی در جریان مسائل قرار می‌گرفتند که مشکل از سوی باشگاه حل و فصل شده بود. وی همچنین درباره خبری که چندی پیش در ارتباط با تادو و صدور حکم از سوی فیفا مطرح شد، افزود: پس از اعلام رأی از سوی فیفا، بلافاصله مستندات را تقاضا کردیم و پس از دریافت آن با بررسی‌هایی که صورت گرفته بود و آمادگی که وجود داشت، در دادگاه داوری ورزش (CAS) طرح موضوع و لایحه اعتراضی به انضمام مستندات و مدارک ارسال شد.

امیدواری زیادی هم داریم رأی قبلی شکسته شود و در هر حالتی جای نگرانی نخواهد بود. هواداران مطمئن باشند، کلیه موارد تحت‌ِنظر است و مدیریت می‌شود. / مشرق نیوز

6 تیر 1395