h صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی حمله کردند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی حمله کردند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی حمله کردند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی حمله کردند

صهیونیست‌ها به نمازگزاران در مسجدالاقصی حمله کردند

پلیس رژیم صهیونیستی امروز، یکشنبه، با حمله به نمازگزاران در مسجد الاقصی در قدس، 5 نمازگزار را مجروح و 4 نفر دیگر را دستگیر کرد.

به نقل از پایگاه "راشا تودی"، "فراس الدبس"، مسئول اطلاع رسانی دایره اوقاف اسلامی اردن به خبرگزاری "وفا" گفت که پلیس رژیم اسرائیل، دروازه المغاربه را به روی صهیونیستهای افراطی باز کرد؛ در حالی که این اقدام در 10 روز آخر ماه مبارک رمضان، غیر عادی است و این دروازه در این روزها باید به طور کامل بسته بماند. وی گفت که کارمندان دایره اوقاف و نمازگزاران حاضر در مسجد به این اقدام اعتراض کردند.

دایره اوقاف، این اقدام را خلاف عرف رایج در ماه رمضان اعلام کرد. به دنبال باز شدن این دروازه و یورش عناصر رژیم اشغالگر به نمازگزاران با استفاده از بمبهای صوتی و گلوله های پلاستیکی و حمله به نمازگزاران، نظامیان صهیونیست اوضاع مسجد الاقصی را متشنج کردند.

دایره اوقاف اعلام کرد که به نیروهای صهیونیستی به دلیل این که اجازه داده بودند 8 شهرک نشین افراطی وارد مسجدالاقصی شوند اعتراض کرده است؛ همزمان نمازگزاران با سر دادن شعار الله اکبر سعی کردند مانع ورود شهرک نشینان به مسجدالاقصی شوند اما نیروهای رژیم با استفاده از باتوم و گلوله های صوتی و گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی به نمازگزاران حمله کردند.

جمعیت هلال احمر فلسطین مجروح شدن 5 فلسطینی را در این حمله، تأیید کرد. الدبس نیز گفت که سه تن از نمازگزاران دستگیر شده از اتباع افریقای جنوبی هستند و یک نفر نیز از جنین در نواز غزه است. / مشرق نیوز

6 تیر 1395