h فاجعه دردناک برای کارگر کارخانه سیمان دورود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فاجعه دردناک برای کارگر کارخانه سیمان دورود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فاجعه دردناک برای کارگر کارخانه سیمان دورود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فاجعه دردناک برای کارگر کارخانه سیمان دورود

فاجعه دردناک برای کارگر کارخانه سیمان دورود

به گفته جمعی از کارگران کارخانه سیمان دورود،مظفر پاپی ساعت 12 ظهر سر شیفت خود حاضر می شود و در ساعت 14 دچار این سانحه دلخراش می شود و نیروهای امداد و نجات ساعت 15 در منطقه حاضر می شوند که خیلی دیر شده بود و مظفر جان خود را از دست می دهد.

مظفر پاپی یکی از کارگران زحمتکش کارخانه سیمان دورود به علت قطع شدن دست و دیر رسیدن نیروهای امداد و نجات جان خود را از دست داد که بعد از مطلع شدن از این اتفاق تأسف بار در محل کارخانه سیمان حاضر شدیم و با تعدادی از کارکنان کارخانه سیمان گفت و گو کردیم.

یکی از کارکنان کارخانه سیمان در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید: من در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به بالای سر مظفر رساندم،او مسئول تمیز کردن دوپل واحد 3 کارخانه بود،دست مظفر پاپی از کتف قطع شده بود و متأسفانه به علت اینکه نیروهای امداد و نجات بعد از 1 ساعت بالای سر مظفر حاضر شدند وی جان خود را از دست داد.

به گفته جمعی از کارگران کارخانه سیمان،مظفر پاپی ساعت 12 ظهر سر شیفت خود حاضر می شود و در ساعت 14 دچار این سانحه دلخراش می شود و نیروهای امداد و نجات ساعت 15 در محل حاضر می شوند که خیلی دیر شده است و مظفر جان خود را از دست داده است.

یکی دیگر از کارکنان کارخانه سیمان دورود در ادامه می گوید: علت مرگ مظفر پاپی این است که در این کارخانه کار 6 نفر را یک نفر انجام می دهد، و کارخانه ای که قبلا با 5000 نیرو اداره می شد الان با 600 نیرو اداره می شود و این طبیعی است که فشار کاری بر روی نیروهای این کارخانه زیاد باشد و خطر هر لحظه جان یکی از نیروها را تهدید کند.

یکی دیگر از کارمندان این کارخانه با تاکید بر 3 اصل بسیار مهم که در کارخانه سیمان رعایت نمی شود و موجب مرگ مظفر پاپی شده است می گوید: اول اینکه کارخانه سیمان 3 ماه است پوشش ایمنی به کارگران خود نداده است،یعنی ما سه ماه است نه کفش داریم نه دستکش نه لباس استاندارد و اینها چیزی جز سوء مدیریت نیست.

دوم اینکه: فشار کاری در این کارخانه زیاد است و هر نفر مجبور است کار چند نفر را انجام دهد،چرا که در گذشته وقتی کارگری بازنشته می شد شخص دیگری جایگزین آن می شد ولی متاسفانه امروز اینگونه نیست.

سوم اینکه: نرسیدن به موقع نیروهای امداد و نجات ،چرا که مظفر پاپی 1 ساعت بعد از قطع شدن دستش زنده بود و نبض داشت ولی متأسفانه آنقدر دیر رسیدند که جانش را از دست داد. / راه دانا

5 تیر 1395