h حملات بیشتر داعش در پایتخت های اروپایی! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حملات بیشتر داعش در پایتخت های اروپایی!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حملات بیشتر داعش در پایتخت های اروپایی!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حملات بیشتر داعش در پایتخت های اروپایی!

حملات بیشتر داعش در پایتخت های اروپایی!

«در پی این همه پرسی، دیوید کامرون استعفا داد و حزب حاکم انگلیس هم در بهت نتیجه همه پرسی قرار گرفته است.»

حملات بیشتر داعش در پایتخت های اروپایی!

روزنامه الکترونیکی "رای الیوم" نوشت: «گروه تروریستی "داعش" مراتب شادی خود را از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تجزیه این اتحادیه اعلام کرده است.»

رای الیوم در ادامه نوشت: «داعش اعلام کرده که خارج شدن انگلیس از اتحادیه اروپا به ضعف سیاست و اقتصاد اروپا دامن خواهد زد و در پی این مسئله حملات بیشتری را در پایتخت های اروپایی صورت خواهد داد.» لازم به ذکر است که کمیسیون انتخابات انگلیس، روز جمعه اعلام کرد که 52 درصد از مردم انگلیس رأی به خروج از اتحادیه اروپا داده‌اند. این در حالی است که اکثر ساکنان اسکاتلند و ایرلند شمالی به ماندن در این اتحادیه رأی داده‌اند.

همه پرسی انگلیس و تصمیم مردم این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا یک نقطه عطف در تاریخ روابط بین الملل در قرن 21 محسوب می‌شود و فارغ از اظهار نظرهای احساسی و هیجانی درباره آن باید گفت که این تصمیم در سطوح مختلف عواقب و نتایج کوتاه مدت و دراز مدتی را به دنبال خواهد داشت. اعلام نتیجه پرسی از همان آغاز ساختار سیاسی بریتانیا را تکان داد و بیش از همه نوعی بلاتکلیفی و سردرگمی را در میان دولت لندن، احزاب سیاسی و دیگر ساختارهای حکومت در بریتانیا ایجاد کرد.

در پی این همه پرسی، دیوید کامرون استعفا داد و حزب حاکم انگلیس هم در بهت نتیجه همه پرسی قرار گرفت و اکنون اعضای این حزب که اغلب آنها مخالف خروج از اتحادیه اروپا هستند باید کسی را به رهبری حزب انتخاب کنند که خواسته مردم را پیش ببرد.

  

/ جام نیوز  
5 تیر 1395