h وزیر امور خارجه کشورمان اجلاس شانگهای را ترک کرد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر امور خارجه کشورمان اجلاس شانگهای را ترک کرد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر امور خارجه کشورمان اجلاس شانگهای را ترک کرد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر امور خارجه کشورمان اجلاس شانگهای را ترک کرد!

وزیر امور خارجه کشورمان اجلاس شانگهای را ترک کرد!

وزیر امور خارجه کشورمان به نشانه اعتراض اجلاس شانگهای را ترک کرد.

یکی ار دیپلمات‌های حاضر در جلسه سران کشورهای شانگهای در تاشکند، به ایلنا گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نشست شانگهای را به نشانه اعتراض ترک کرد.

او گفت: در این نشست بر طبق آیین‌نامه اجلاس، ابتدا کشورهای عضو سخنرانی می‌کنند و سپس کشورهای ناظر و نمایندگان دیگر سازمان‌های حاضر، نظیر سازمان ملل اما با وجود تاکید تمام کشورهای عضو شانگهای به حضور ایران در این اجلاس، کشورهای ازبکستان و تاجیکستان و دبیر اجلاس که تاجیک است، اسمی از ایران نبردند که در پی این عمل، وزیر امور خارجه کشورمان در میانه نشست، جلسه را ترک کرد.

قرار بود در این دوره از اجلاس شانگهای مسئله پیوستن ایران که هفت سال پیش درخواست آن توسط کشورمان به اجلاس داده شده بود، بررسی شود، ولی به گفته رحیم‌پور معاون آسیای وزارت خارجه هیچگونه اقدامی برای ردّ در خواست ایران صورت نگرفته است. ضمن اینکه رحیم‌پور شایعه‌ها مبنی بر اینکه کشورهای عضو با حضور ایران مخالفت کرده بودند را رد کرد. / مشرق نیوز

4 تیر 1395