h بیانیه‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به همه‌پرسی انگلستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بیانیه‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به همه‌پرسی انگلستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بیانیه‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به همه‌پرسی انگلستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بیانیه‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به همه‌پرسی انگلستان

بیانیه‌ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به همه‌پرسی انگلستان

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به نتیجه همه‌پرسی انگلستان در خصوص خروج از اتحادیه اروپا گفت: رابطه‌مان با انگلیس را همچنان مستحکم نگاه خواهیم داشت.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در شرایطی که ساعت‌ها از اعلام نتیجه همه پرسی انگلستان می‌گذرد و اکثر مقامات عالیرتبه جهان به این رویداد واکنش نشان داده‌اند، سرانجام بیانیه‌ای چندخطی در این خصوص صادر کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه خود درباره رأی مردم انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا گفت: مردم انگلیس نظرشان را اعلام کرده‌اند و ما به تصمیم آنها احترام می‌گذاریم. وی افزود: رابطه ما با انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا نیز همچنان مستحکم باقی خواهد ماند. همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه (دیروز)‌ برگزار و شمارش آراء از ساعت 10 شب آغاز شد و تا صبح روز جمعه ادامه یافت.

در پایان شمارش آرا، مشخص شد که 52% رأی دهندگان به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. بسیاری از کارشناسان این رأی تاریخی را آغازی بر یک دومینو دانسته‌اند که می‌تواند حیات اتحادیه اروپا و حتی بریتانیای متحد را به چالش بکشد. / مشرق نیوز

4 تیر 1395