h پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

پس لرزه های همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

نخست وزیر انگلیس در واکنش به نتیجه همه پرسی خروج کشورش از اتحادیه اروپا گفت به انتخاب مردم بریتانیا باید احترام گذاشته شود.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس امروز جمعه پس از اعلام نتایج نهایی همه پرسی تاریخی خروج یا ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا گفت: باید به خواست مردم احترام گذاشته شود.

وی با بیان اینکه انگلیس به رهبری جدید نیاز دارد گفت: ما نیاز داریم که یک نخست وزیر جدید در ماه اکتبر (مهرماه) بر سر کار آید. کامرون افزود: فکر نمی کنم این درست باشد که من کاپیتانی باشم که بخواهم کشور را به سوی مقصد بعدی هدایت کند. باید در نشست سالیانه حزب محافظه کار در ماه اکتبر، یک نخست وزیر جدید برای بریتانیا انتخاب شود.

نخست وزیر بریتانیا اظهار داشت: این تصمیمی نبوده که من با آرامی گرفته باشم ولی معتقدم که این تصمیم به نفع منافع ملی است تا دوران باثباتی داشته باشد و رهبر جدید مورد نیازش را پیدا کند. کامرون تاکید کرد: من فکر می کنم که این درست است نخست وزیر جدید درباره زمان اجرای تبصره 50 و آغاز روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تصمیم گیری کند.

بعد از شمارش آرای حوزه‌های رأی‌گیری در انگلیس طرفداران خروج این کشور از اتحادیه اروپا با کسب 52 از آرا بر دیدگاه باقی ماندن در این اتحادیه پیروز شدند. پس از رأی تاریخی مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپایی، آینده دیوید کامرون، نخست‌وزیر این کشور، که تلاش فراوانی برای ماندن در اتحادیه اروپایی داشت در ابهام قرار گرفت. / مشرق نیوز

4 تیر 1395