h سوریه از اردوغان به اتهام سرقت شکایت کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سوریه از اردوغان به اتهام سرقت شکایت کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سوریه از اردوغان به اتهام سرقت شکایت کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سوریه از اردوغان به اتهام سرقت شکایت کرد

سوریه از اردوغان به اتهام سرقت شکایت کرد

وزارت دادگستری سوریه از ارائه شکوائیه علیه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به اتهام سرقت اموال عمومی، تخریب تاسیسات دولتی و ضرر زدن به بیت المال این کشور خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری «اخبار سوریا»، در بیانیه صادره از سوی وزارت دادگستری سوریه آمده است که بر اساس گزارش کمیته حقوقی این وزارتخانه و اسناد و شواهد موجود شکوائیه ای علیه اردوغان به عنوان شخصیت حقیقی و حقوقی و وزیر دارایی و دبیر هیات دولت ترکیه ارائه شده است.

این شکوائیه به خاطر سرقت ۳۷ مرکز صنعتی و کارخانه در حلب و انتقال آنها به ترکیه و نیز وارد کردن ضرر بیش از ۵ میلیارد دلاری به سوریه و صاحبان این تاسیسات صنعتی علیه رئیس جمهور ترکیه ارائه شده است.

کمیته حقوقی تشکیل شده از سوی وزارت دادگستری سوریه متشکل از نمایندگان دو وزارتخانه دادگستری و صنایع، اتحادیه اتاق های صنایع و بازرگانی حلب و اتاق صنایع حلب است و مسئولیت آماده کردن پرونده های قضایی علیه شخصیت های حقیقی و حقوقی متهم به سرقت تاسیسات صنعتی استان های حلب و ادلب و انتقال آنها به اراضی ترکیه و یا سرقت تاسیسات صنعتی از سراسر اراضی سوریه و انتقال آنها به ترکیه را دارد. / مشرق نیوز

4 تیر 1395