h جزئیات تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن اعلام شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جزئیات تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن اعلام شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جزئیات تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن اعلام شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جزئیات تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن اعلام شد

جزئیات تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن اعلام شد

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن قدرت بازپرداخت تسهیلات را افزایش می‌دهد، از کاهش نرخ مبلغ بازپرداخت صندوق مسکن یکم به حدود ۸۰۰ هزار تومان خبر داد و گفت: دوره بازپرداخت این تسهیلات هیچ تغییری نداشته و سود تسهیلات صندوق مسکن یک از ۱۳ درصد به ۱۱ درصد کاهش یافته است.

ابوالقاسم رحیمی انارکی در برنامه روی خط شبکه خبر در رابطه با کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، اظهار کرد: نرخ تسهیلات مسکن که از سوی بانک مسکن ارائه می‌شود در پی کاهش نرخ سود سپرده بانکی کاهش یافته است، به طور مثال نرخ سود تسهیلات صندوق خانوار مسکن یکم از ۱۳ درصد به ۱۱ درصد کاهش یافته و این در حالی است که مدت بازپرداخت تغییری نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه با کاهش نرخ سود تسهیلات، مبلغ بازپرداخت از حدود ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حدود ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن، تأثیر به سزایی در افزایش قدرت بازپرداخت متقاضیان خواهد شد.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن در پاسخ به این سؤال که برای دریافت تسهیلات مسکن خانوار یکم متقاضیان باید چه شرایطی داشته باشند، خاطرنشان کرد: زوج‌ها برای دریافت وام به مبلغ حداکثر ۱۶۰ میلیون تومان باید دو حساب جداگانه افتتاح کنند که شرایطی همچون شرط سنی بالای ۱۸ سال و درآمد مستقل از شرایط مهم دریافت تسهیلات مسکن است.

وی یادآور شد: از زمان گشایش حساب برای دریافت تسهیلات باید حداقل ۱ سال زمان بگذرد و هر شش ماه یک‌بار به میزان یک برابر حداقل متوسط موجودی سپرده گذاری فرد تسهیلات در نظر گرفته می‌شود و این در حالی است که برای دریافت وام 80 میلیون تومانی حداقل ۱۳٫۵ میلیون تومان سپرده گذاری نیاز است.

رحیمی انارکی در رابطه با فرآیند دریافت تسهیلات، گفت: بعد از انتخاب مسکن که حداکثر باید ۱۵ سال از جواز کسب آن گذشته باشد، کارشناسان بانک مسکن ارزش گذاری ملک را انجام می‌دهند و  حداکثر تا ۸۰ درصد ارزش تعیین شده از سوی کارشناسان را به متقاضیان ارائه خواهد کرد. / مشرق نیوز

2 تیر 1395