h نخست وزیر عراق: موصل امسال آزاد می‌شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نخست وزیر عراق: موصل امسال آزاد می‌شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نخست وزیر عراق: موصل امسال آزاد می‌شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نخست وزیر عراق: موصل امسال آزاد می‌شود

نخست وزیر عراق: موصل امسال آزاد می‌شود

نخست وزیر عراق بار دیگر بر عزم و اراده کشور خود برای آزادسازی شهر موصل در سال جاری میلادی تأکید کرد.

به نقل از شبکه سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در دیدار با علمای دینی و کمیته اوقاف و امور دینی به مناسبت سالروز جنگ بدر گفت: شهر موصل به دلیل ندای کمک ساکنان این شهر برای رهایی‌شان از شر داعش إن شاء الله امسال آزاد خواهد شد.

وی افزود: علما مسئولیت بزرگی در آگاه کردن مردم دارند چراکه اکنون فرصتی برای اتحاد و از بین بردن طایفه‌گرایی وجود دارد. پیروزی که در فلوجه به دست آمد برای تمامی عراقی‌ها بود. کسانی هستند که در جنگ شرکت کردند، کسانی نیز داوطلب شدند و کسانی نیز با اظهاراتشان در این جنگ سهیم بودند.

العبادی بر اقدامات فشرده‌ برای بازگشت آوارگان و تشکیل کمیته‌هایی برای تحقیقات تأکید کرد. حیدر العبادی پیشتر نیز بر پیروزی بسیار نزدیک در موصل تأکید کرده بود.

نیروهای عراقی که اخیرا شهر فلوجه در استان الانبار را آزاد کردند چند روز پیش نیز عملیات آزادسازی شهر القیاره در جنوب موصل و الشرقاط در شمال صلاح الدین را آغاز کردند. از سوی دیگر یان کوبیس، رئیس هیات سازمان ملل در عراق در دیدار با العبادی پیروزی بزرگ نیروهای عراقی در فلوجه را تبریک گفت.

وی بر حمایت جامعه جهانی از عراق در مبارزه با تروریسم و کمک به آوارگان تأکید کرد. / مشرق نیوز

2 تیر 1395