h پژو ایکاپ IKAP در راه بازار ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پژو ایکاپ IKAP در راه بازار ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پژو ایکاپ IKAP در راه بازار ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پژو ایکاپ IKAP در راه بازار ایران

پژو ایکاپ IKAP در راه بازار ایران

با امضای قرارداد نهایی شرکت مشترک ایران خودرو- پژو «ایکاپ IKAP» از امروز به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

به نقل از "شاتا"، با امضای این  قرار داد که به  امضای هاشم یکه زارع،‌ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و «ژان کریستف کمارد »‌ قائم مقام مدیرعامل پژو سیتروئن رسید سه محصول 2008 ، 301 و 208 تولید خواهد شد و از اسفند ماه سال جاری محصول 2008 به تولید انبوه می رسد.

این خودور که قیمتی بین 70 تا 80 میلیون تومان خوهد داشت و دو خودروی دیگر به صورت مشارکت 50 و 50 و با آورده 200 میلیون یورو از هر دو طرف تولید خواهد شد. در جلسه امضای قرار داد نهایی تشکیل تولید سه محصول مشترک شرکت ایکاپ ،  مهندس محمد رضا نعمت زاده گفت : کارهای مبنایی این اقدام پس از برجام شروع شد و نتیجه برخی کارها در صنعت زمان بر است.

به گفته وی سالن برای نصب تجیزات آماده شده و  بعد از سفر رییس جمهور به فرانسه مشارکت نامه امضا شد و قرار داد و توافق نامه اصلی و 19 قرار داد توافق نامه فرعی به امضا رسید . نعمت زاده اظهار امیدواری کرد ماه آینده نیز چنین قرار دادی را با شرکت آلمانی داشته باشیم و یک شرکت از ایران خودرو دیزل با یک شرکت آلمانی به نتیجه نهایی برسند.

وی اضافه کرد : در زمینه های خودرو و کشتی سازی قرار دادهایی را طی ماههای آینده با شرکای خارجی امضا خواهیم کرد. به گفته وزیر صنعت ، معدن و  تجارت استفاده از حداکثر ظرفیت داخلی جزو الزامات این قرار داد بود و با 40 درصد ساخت داخل شروع می شود و به بیش از 80 درصد خواهد رسید. همچنین هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو از به بازار آمدن اولین محصول مشترک ایکاپ در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

وی گفت : این قرار داد برد- برد خواهد بود و به نفع هر دو طرف و تمام مصالح و منافع ایران خودرو در این قرار داد لحاظ شده و به محصولاتی با تکنولوژی جدید و قیمت مناسب دست خواهیم یافت و قادر خواهیم بود با پلت فرمهایی که پژو در اختیار ما قرار می دهد محصولات جدیدی تولیدی کنیم. به گفته مدیر عامل ایران خودرو 30 در صد از محصولات تولیدی به خارج از کشور صادر خواهد شد. «مراد مجلسی» پیشتر از سوی ایران خودرو به عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب شده است. گفتنی است طی سه سال اول تولید این سه محصول حدود 15 هزار خودرو از این شرکت تولید خواهد شد. / راه دانا

2 تیر 1395