h واکنش وزیر خارجه کشور به برکناری امیرعبداللهیان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش وزیر خارجه کشور به برکناری امیرعبداللهیان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش وزیر خارجه کشور به برکناری امیرعبداللهیان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش وزیر خارجه کشور به برکناری امیرعبداللهیان

واکنش وزیر خارجه کشور به برکناری امیرعبداللهیان

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: «چگونه است که گروه‌ها و افرادی که تندترین شعارهای انقلابی را مطرح می‌کنند با عدم خودباوری، تصورات دروغینی درباره روش انتصاب در جمهوری اسلامی و نظام بر آمده از انقلاب اسلامی را در مخیله خود گنجانده و آن را منتشر می‌کنند؟»

وزیر خارجه کشورمان به برخی خبرها درباره برکناری آقای امیرعبداللهیان واکنش نشان داد.

برخی رسانه‌های عربی، غربی و داخلی در روزهای اخیر ادعا کرده بودند که برکناری معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه کشورمان به درخواست دولت‌های عربی و بعد از دیدار ظریف و کری بوده است. محمد جواد ظریف درباره گمانه زنی های منتشر شده در برخی رسانه ها درباره دلایل تغییرات اخیر در وزارت امور خارجه اعلام کرد:  تصمیم در مورد تغییر برخی مدیران ارشد وزارت خارجه بر اساس برنامه ها و اولویت‌های کاری روابط خارجی کشور و مدت‌ها قبل از عید امسال گرفته شد ولی برای حفظ شئونات همکاران با تاخیر انجام و همان زمان رسانه ها خبر تغییر را منتشر و من هم در اظهاراتی تغییر و گردش مدیران وزارت امور خارجه را کاملا طبیعی خواندم.

محمد جواد ظریف افزود: توهینی بالاتر از این نسبت به جمهوری اسلامی متصور نیست که ادعا شود تغییر مقاماتش به درخواست این و آن انجام می‌شود. تاکنون هیچ‌کس در منطقه و یا خارج از آن جرات چنین درخواستی از ایران اسلامی نداشته و هیچگاه نخواهد داشت. امیدواریم برخی به خاطر ملاحظات داخلی، قبح عبور از این خطوط قرمز نظام مقتدر و سربلند جمهوری اسلامی را نشکنند.

به نوشته ایسنا، وزیر امور خارجه همچنین گفت: محور مقاومت قوی‌تر از آن است که با افراد خاص گره زده شود و آن‌ها که چنین تحلیل هایی ارائه می‌کنند خواسته یا ناخواسته بیش از آن‌که مقاومت را تقویت کنند آن را تضعیف می‌کنند. چگونه است که گروه‌ها و افرادی که تندترین شعارهای انقلابی را مطرح می‌کنند با عدم خودباوری، تصورات دروغینی درباره روش انتصاب در جمهوری اسلامی و نظام بر آمده از انقلاب اسلامی را در مخیله خود گنجانده و آن را منتشر می‌کنند؟ / جام نیوز

2 تیر 1395