h تاکید روسیه بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاکید روسیه بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاکید روسیه بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاکید روسیه بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح سوریه

تاکید روسیه بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح سوریه

روسیه ضمن تاکید بر لزوم از سرگیری مذاکرات صلح سوریه، اعلام کرد: از سر گیری مذاکرات صلح تنها راه برای متوقف کردن موارد گسترده نقض حقوق بشر در سوریه خواهد بود.

به نقل از رویترز، روسیه از سپتامبر گذشته حملات هوایی را در حمایت از ارتش سوریه آغاز کرده است و مواضع تروریست ها را در مناطق مختلف این کشور بمباران کرده است. روسیه از پیشنهادات مربوط به حل و فصل سیاسی بحران سوریه که شامل حضور مخالفان در دولت وحدت ملی سوریه بوده، حمایت کرده است.

آلکسی گلتیائف مشاور ارشد نمایندگی روسیه در سازمان ملل در شهر ژنو در این باره تاکید کرد: تنها راه برای حل و فصل بحران سوریه و متوقف کردن نقض گسترده حقوق بشر، از سرگیری مذاکرات با حضور طیف گسترده ای از مخالفان سوری از جمله کردهای سوریه است.

وی در ادامه تصریح کرد: تنها سوری ها این حق را دارند تا درباره آینده این کشور تصمیم گیری کنند. مذاکرات صلح سوریه اواخر آوریل بدون دستیابی به نتیجه مشخصی به بن بست رسیده است. اظهارات این مقام روسی پس از درخواست سازمان ملل برای تحقیق در خصوص جنایات جنگی در سوریه مطرح شده است.

کیت هارپر فرستاده آمریکا نیز بدون اشاره به از سرگیری مذاکرات صلح سوریه، از دولت دمشق خواست تا برخی از ده ها زندانی سوری را آزاد کند. حسام علا فرستاده سوریه نیز قدرت های منطقه ای را به حمایت از تروریسم و به شکست کشاندن مذاکرات طرف های سوری در ژنو متهم کرده است.

وی تاکید کرد: بیمارستان ها و مدارس حلب نابود می شوند و مردم با موشک هایی که توسط قطر و ترکیه برای جبهه النصره تامین شده، کشته می شوند. / مشرق نیوز

2 تیر 1395