h سنای آمریکا محکوم شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سنای آمریکا محکوم شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سنای آمریکا محکوم شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سنای آمریکا محکوم شد!

سنای آمریکا محکوم شد!

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه سنای آمریکا را به علت عدم تصویب طرح کنترل سلاح محکوم کرد.

به نقل از اسوشیتدپرس، ارنست در گفت و گو با شبکه سی ان ان که درپی کشتار هفته گذشته در شهر اورلاندو فلوریدا صورت گرفت، مخالفت دوشنبه سنا را نمایش شرم آور بزدلی توصیف کرد.

ارنست افزود:مخالفت سنا به رهبری جمهوری خواهان با چهار طرح کنترل سلاح، هیچ تاثیری در بازداشتن افراط گرایان از دسترسی به سلاح نخواهد داشت.

وی افزود: آنچه ما دیدیم نمایش شرم آور ترس در پی تیراندازی های23 خرداد (12 ژوئن) در یک باشگاه شبانه در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا بود که 50 کشته و ده ها زخمی برجاگذاشت. عمر متین عامل این تیرانداری که خود را سرباز گروه های تکفیری معرفی کرده بود، در جریان تیراندازی با ماموران پلیس کشته شد.

ارنست افزود: قانونگذارانی که در باره خشونت های مسلحانه ابراز تاسف می کنند، هیچ کاری برای جلوگیری از آن نکرده اند. به گفته ارنست، در حالی که هیچ طرحی نمی تواند از همه خشونت های مسلحانه جلوگیری کند، چرا نباید به اقدامات بیشتری دست بزنیم.

سنای آمریکا روز دوشنبه مانع تصویب طرح قانونی دمکرات ها با هدف جلوگیری از فروش سلاح گرم به کسانی شد که در لیست های مراقبت در برابر تروریسم قرار دارند. این طرح برای تصویب به 13 رای بیشتر احتیاج داشت. سنای آمریکا همچنین سه طرح دیگر کنترل سلاح را که از تیراندازی دوازدهم ژوئن در یک باشگاه شبانه در اورلاندو نشات گرفته بود، به شکست کشاند. / مشرق نیوز

2 تیر 1395