h فراخوانی مردم عراق برای تظاهرات در روز جمعه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فراخوانی مردم عراق برای تظاهرات در روز جمعه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فراخوانی مردم عراق برای تظاهرات در روز جمعه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فراخوانی مردم عراق برای تظاهرات در روز جمعه

فراخوانی مردم عراق برای تظاهرات در روز جمعه

در اعتراض به لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم مرجع تقلید شیعیان بحرین، مقتدا صدر، رهبران جریان صدر، مردم عراق را به تظاهرات در روز جمعه فراخواند.

مقتدا صدر در پیامی که بر صفحۀ تویتر خود منتشر کرد، نوشت: شیخِ مجاهد و عزیز، جناب عیسی قاسم، هرگاه ناچار به ترک بحرین شدی، عراق به تو خوش آمد می گوید، عراق را کشور خود بدان.

وی افزود: از برادرانمان در بحرین می خواهیم بر شدت انقلاب مسالمت جویانۀ خود بیفزایند و مراقب باشند در دام رژیم های آل سعود و آل خلیفه نیفتند. رهبر جریان صدر در ادامه خطاب به حکام عرب حاشیه خلیج فارس گفت: بدانید که ظلم پایدار نمی ماند و خداوند مستضعفان را پیروز می گرداند، بنابراین از صدام عبرت بگیرید، صدام اکنون کجاست؟ "و گمان مبر كه خدا از كارهای ظالمان غافل است (نه، بلكه كيفر) آنها را به روزی موکول کرده است که در آن، چشم ها از ترس و وحشت، از حرکت باز می ایستد."

گفتنی است که دولت بحرین، روز دوشنبه، تابعیت بحرینی آیت الله شیخ عیسی قاسم مرجع تقلید شیعیان بحرین را لغو کرد و با این کار، واکنش های گستردۀ داخلی و بین المللی را سبب شد.

مردم بحرین، در اعتراض به این تصمیم دولت، برای دومین روز متوالی، در مقابل منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم در منطقه الدراز، تحصن کردند. در بسیاری دیگر از مناطق بحرین نیز تظاهرات شبانه برگزار شد که عناصر سرکوبگر آل خلیفه با گازهای سمی و گاز اشک آور، با آن برخورد کردند. / مشرق نیوز

2 تیر 1395