h وزیر خارجه عربستان خواستار رویکردی تهاجمی تر علیه سوریه شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر خارجه عربستان خواستار رویکردی تهاجمی تر علیه سوریه شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر خارجه عربستان خواستار رویکردی تهاجمی تر علیه سوریه شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر خارجه عربستان خواستار رویکردی تهاجمی تر علیه سوریه شد

وزیر خارجه عربستان خواستار رویکردی تهاجمی تر علیه سوریه شد

«... اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه و مسلح ساختن شورشیان به موشک های زمین به هوا می تواند از جمله این اقدامات تهاجمی باشد».

وزیر خارجه عربستان گفت، رویکرد قوی تری مورد نیاز است تا بتوان بر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، تاثیر گذاشت. الجبیر خواستار اتخاذ رویکردی تهاجمی تر علیه سوریه و کمک بیشتر به تروریست ها در این کشور شده است.

جروز الم پست (JPost) با اعلام این خبر نوشت: "عادل الجبیر" طی کنفرانس خبری در واشنگتن افزود که عربستان سعودی از رویکرد تهاجمی تر علیه بشار اسد و دولت سوریه حمایت می کند.

به گفته وی، اعلام منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه و مسلح ساختن شورشیان به موشک های زمین به هوا می تواند از جمله این اقدامات تهاجمی باشد. وزیر خارجه عربستان به تبعیت از آمریکا و رژیم اشغالگر قدس، گروه های مقاومت در منطقه را "گروه های تروریستی" لقب داده و ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده است.

الجبیر که کشورش یکی از حامیان اصلی تفکرات افراطی و تروریستی در منطقه شناخته می شود، گفته ایران باید از دخالت در دیگر کشورها دست بردارد. وی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شده، گزارش سازمان ملل درباره کشتار کودکان یمنی توسط عربستان، مغالطه آمیز بوده است. / جام نیوز

31 خرداد 1395