h هدیه جالب نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هدیه جالب نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هدیه جالب نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هدیه جالب نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون + عکس

هدیه جالب نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون + عکس

نخست‌وزیر یونان که سواحل کشورش، مقصد بسیاری از سفرهای بی‌پایان پناهجویان است، در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد به وی یک جلیقه نجات هدیه داد.

هدیه جالب نخست‌وزیر یونان به بان‌کی‌مون + عکس

نخست‌وزیر یونان امروز شنبه در کشورش میزبان دبیرکل سازمان ملل بود و دو طرف با هم در موضوعات مختلف گفتگو کردند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در سفری اروپایی به کشور یونان سفر کرد. او علاوه بر دیدار با مقامات آتن، در بخشی از این سفر خود از اردوگاه‌های پناهندگان در یونان دیدار کرد. وی در بخش دیگری از این سفر با نخست‌وزیر یونان هم دیدار و گفتگو کرد. از آنجا که یونان اصلی ترین مسیر عبور پناهندگان برای سفر به اروپا است، یکی از محورهای گفتگوی بان کی مون و الکسی سیپراس، موضوع مهاجران و پناهندگان بود.

نخست‌وزیر یونان در کنفرانس خبری مشترک با دبیرکل سازمان ملل، در اقدامی جالب و معنادار، یک جلیقه نجات به بان‌کی‌مون داد. در چند سال گذشته هجوم و سیل مهاجران از کشورهای مختلف به ویژه عراق، سوریه و افغانستان به اروپا به ویژه انجام سفرهای پرخطر دریایی آنها از ترکیه به یونان، تلفات بسیاری برجای گذاشته است.

/ مشرق نیوز
29 خرداد 1395