h انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران

انفجار خط لوله گاز در منطقه شهران

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: در اثر انفجار لوله گاز در منطقه شهران، 2 کارگر مترو جان خود را از دست دادند.

اقبال شاکری اظهار داشت: در ساعت 4:30 حادثه انفجار خط لوله گاز به دلیل برخورد تجهیزات مترو رخ داد.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های واصله، 2 کارگر مترو در اثر این حادثه جان خود را از دست دادند و با انفجار این خط لوله گاز، گودال عمیقی شکل گرفته و شعله‌های آتش بیش از 20 متر بوده است. شاکری افزود: فیبر نوری، برق و گاز این منطقه قطع شده است و مخابرات استان تهران اعلام کرده است در صورت اجازه ورود، نسبت به برقراری ارتباطات اقدام خواهد کرد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود: مدیریت بحران، مترو و دیگر دستگاه‌های اجرایی در منطقه حضور دارند و پلیس راهبر نیز معابر را بسته است. شاکری افزود: در 25 اردیبهشت سال 89 نیز چنین اتفاق مشابهی در شهر تهران رخ داده بود ولی خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم اما خسارت‌های زیادی در آن زمان به بار آمد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود: این حوادث نشان می‌دهد کار در شهر تهران بسیار سخت و پیچیده است برای اینکه از اینگونه حوادث جلوگیری کنیم باید از دستگاه‌های پیشرفته استفاده شود. وی با تأیید فوت دو کارگر مترو اظهار داشت: نباید در توسعه مترو از روش‌های سنتی حفاری استفاده کرد باید حواسمان باشد تا  اتفاقی به این گستردگی رخ ندهد. / مشرق نیوز

28 خرداد 1395