h راه اندازی وزارت رفاه گاو در هند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

راه اندازی وزارت رفاه گاو در هند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,راه اندازی وزارت رفاه گاو در هند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,راه اندازی وزارت رفاه گاو در هند!

راه اندازی وزارت رفاه گاو در هند!

شاخه حمایت از گاو شورای جهانی هندو (وی.اچ.پی) به دولت "نارندرا مودی " نخست وزیر هند برای تشکیل وزارت خانه جداگانه ای برای تضمین رفاه گاو فشار وارد کرده است.

به نقل از ایرنا، این خواسته از سوی شورای جهانی هندو باتوجه به قول "نارندرا مودی" در خصوص تشکیل این وزارتخانه درخواست شده است .

سال گذشته نیز یک گروه حامی گاوها در شهر دهلی نو هند در اعتراض به افزایش کشتار و صادرات گاو از این کشور، خواستار تشکیل وزارت خانه گاو به منظور حفظ حقوق و جلوگیری از کشتار بی رویه این حیوان شدند. در آئین هندو، علاوه برخدایان فراوانی که وجود دارد حیواناتی مانند بوزینه ،میمون ،مار و در راس آنها گاو از قداست بالایی برخوردار است .

این قداست باعث شده که کشتن و خوردن گوشت این حیوان بمنزله کشتن و خوردن انسان و از گناهان بسیار بزرگ شمرده شود، این عمل خود یکی از علل دشمنی و جدائی بین هندوها و مسلمانان می باشد.

در عید قربان در سال 1958 میلادی در شهر"میرت " بعضی از مسلمان در یک گاری مقداری گوشت های قربانی را می بردند، هندوها به مسلمانان حمله برده و نبردی شدید میان آنان رخ داد که جمعی کشته و گروهی مجروح شدند.

در هندوستان احترام به گاو به حدی است که گاهی اگر گاوی در وسط خیابان بخوابد، صف های طویلی از اتومبیل ها و اتوبوس ها تشکیل می شود، بدون آنکه کسی حق داشته باشد که گاو را از سر راه مردم حرکت دهد و حتی پلیس هم چنین اجازه ای ندارد! تا اینکه گاو از سر راه با خیال راحت برخیزد و راه را برای اتومبیل ها باز کند.

در هند تقریبا 150 میلیون گاو، و 40 میلیون میمون،بوزینه وجود دارد. / راه دانا

28 خرداد 1395